Ознака: златан ибрахимовиќ
Фудбал 08.07.20 | 09:46

Ибрахимовиќ: Јас сум стар, тоа не е тајна, но возраста е само број.

Шведскиот интернационалец во редовите на Милан, Златан Ибрахимовиќ, по синоќешната победа над Јувентус, смета дека, доколку бил во тимот од почетокот на сезоната, сега...

Фудбал 01.07.20 | 15:13

Ибрахимовиќ се враќа на теренот

Златан Ибрахимовиќ се враќа во групата на Милан за претстојниот натпревар против СПАЛ 2013, откако се опорави од повредата. Средбата е од 21:45 вечерва. Швеѓанецот не играл...

Фудбал 03.06.20 | 15:38

Ибрахимовиќ го чека првиот натпревар против Јуве

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ очекува да се опорави за натпреварот од 31. коло од шампионатот на Италија со Јувентус, кој е закажан за 7 јули, пренесува „Тутоспор“. Претходно...

Фудбал 03.06.20 | 10:36

Ова го може само Ибрахимовиќ: Синот на Златан со спектакуларен гол

Златан има достојна замена. Максимилијан Ибрахимовиќ има само 12 години, но веќе покажува дека крвта не е вода и дека го наследил талентот за маневрирање со топката од...

Фудбал 25.05.20 | 19:36

Ибрахимовиќ се повреди, неизвесен за продолжението на сезоната

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ се повреди за време на тренингот во Милан. Шведскиот фудбалер предвреме ја напушти тренинг-базата на тимот, објави новинарот Џанлука Ди...

Фудбал 13.05.20 | 21:23

Ибра вози „ѕвер“ од 2 милиони долари, а не платил регистрација

Златан Ибрахимовиќ изминатиов викенд го привлече вниманието на жителите на Стокхолм откако реши да се повози со своето Ферари Монца СП2, но напаѓачот на Милан сега ќе...

Фудбал 08.05.20 | 12:35

Видов златен часовник и голем нос: Како Ибра ја смувал 11 години постарата сопруга

Хелена Сегер, сопруга на прославениот напаѓач, Златан Ибрахимовиќ, ни малку не личи на класичните жени на фудбалерите, кои секојдневно ги гледаме на социјалните мрежи. Таа...

Кошарка 16.01.20 | 13:43

Сличноста е неверојатна: Дали Нихад е брат на Златан Ибрахимовиќ?

Социјалните мрежи се полни со коментари за неверојатната сличност на фудбалерот на Милан Златан Ибрахимовиќ и босанскиот кошаркар Нихад Џедовиќ. Сите се прашуваат...

Калеидоскоп 09.01.20 | 13:44

Статуата на Ибрахимовиќ во Малме завиткана во црна маица и натпис: Отстранете ја!

Статуата на шведската фудбалска ѕвезда Златан Ибрахимовиќ, поставена пред стадионот на Малме ФФ, е повторно уништена. Непознати лица ја исекле статуата над стапалата....

Фудбал 06.01.20 | 17:26

Милан очаен: Само 0-0 со Сампдорија на Сан Сиро со Ибрахимовиќ во тимот

Милан продолжува со кризата. Новото засилување во тимот, Златан Ибрахимовиќ се чини не е доволно.Ибра влезе во второто полувреме но и тоа не помогна Миланезите да постигнат...

Фудбал 02.01.20 | 22:48

Ибрахимовиќ откри зошто го одбра бројот 21 и која е неговата цел со Милан

Златан Ибрахимовиќ од денеска и официјално е нов член на калчолигашот Милан каде се одлучи да го земе дресот со бројот 21. Секако ова беше интересно за јавноста, па робусниот...

Фудбал 27.12.19 | 08:58

Ибрахимовиќ ќе го вади Милан од криза

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ се согласил да потпише шестмесечен договор со италијанскиот прволигаш Милан. Популарниот Ибра го носеше дресот на Милан од 2010...

Фудбал 25.12.19 | 09:00

Каква новогодишна елка, Ибра има појака идеја

Католиците и некои православни верници денес го прославуваат раѓањето Христово – Божик, а празникот го честита и фудбалерот Златан Ибрахимовиќ. Но, бидејќи се што...

Фудбал 05.12.19 | 10:38

Ибрахимовиќ: Носењето маички „стоп на расизмот“ не го реши проблемот

Напаѓачот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ смета дека Италијанската фудбалска федерација треба да се бори построго против расизмот. Триесет и осумгодишниот...

Фудбал 21.11.19 | 12:49

Ибрахимовиќ побара 6 милиони за 6 месеци, еве колку му понуди Милан

Позната е понудата од Милан до Златан Ибрахимовиќ, сега топката е кај шведскиот фудбалер кој треба да одлучи дали ќе ја прифати. Златан Ибрахимовиќ го бира новиот тим,...

Фудбал 14.11.19 | 10:25

Ибрахимовиќ го најави своето заминување од ЛA галакси

Напаѓачот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ, најави дека ќе го напушти клубот. На 38-годишниот Швеѓанец му завршува договор на крајот на годината. Дојдов видов...

Фудбал 13.11.19 | 23:34

Златан се прости од навивачите во САД: Сега вратете се на гледање безбол

Златан Ибрахимовиќ го заврши престојот во САД. Тој на помалку ироничен начин се прости од навивачите на Лос Анџелес Галакси.Иако има 38 години тој нема намера да ја заврши...

Фудбал 11.11.19 | 20:24

Лос Анџелес е минато: Ибра ќе бира меѓу Милан и Јунајтед

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ, уште нема одлучено во кој клуб ќе ја продолжи кариерата, но главни фаворити за неговиот потпис се клубови за кој играше во минатото. Ибрахимовиќ...

Останати спортови 02.11.19 | 10:43

Ноле урнебесено му одговори на Ибра, а ги предизвика Кристијано и Мбапе

Златан Ибрахимовиќ во последно време е крајно активен на сите полиња, не само поради најавите за нов голем трансфер во неговата кариера, туку и поради мистериозните...

Фудбал 19.10.19 | 11:46

Ибрахимовиќ: Италија е мојот дом, сакам да се вратам во Серија А!

Златан Ибрахимовиќ иако има 39 години не разлислува за пензија и сака да се врати во Европа. Неговиот договор со ЛА Галакси истекува во декември, а Ибрахимовиќ е спремен...