Ознака: живот во Македонија
Македонија 17.02.20 | 08:46

Сликовито колку Заев излажа: Дополни ја листата разочарувања на Софија Куновска

Поранешната висока функционерка на СДСМ и поранешна пратеничка направи список на неисполнетите ветувања на Заев и СДСМ. Листата е отворена и секој може да допише, зашто...

Економија 18.12.19 | 09:06

За младите во Македонија перспектива е и Африка: Невработеноста поголема само во Јужна Африка и БиХ

Германија, Шведска, Белгија, Швајцарија не се единствените ветени земји за младите од Македонија. Македоноската младина може да си ја побара среќата и да ја најде и во...

Економија 15.12.19 | 15:28

Мицкоски: Годината која ја најавуваа за економска е најтешката и најсиромашната за живот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција, која е рецензија на измамите во економијата на Зоран Заев и СДСМ, кажа дека економската...

Македонија 26.11.19 | 21:19

Власта не исполни над 90 отсто од ветеното, поддршката за Заев е преполовена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „Јади бурек“ на ТВ Сонце се осврна на четиригодипното владеење на СДСМ, во кое не реализирал над 90 проценти...

Економија 25.11.19 | 22:21

Сугарески се изнасмеа на ветувањата на СДСМ: Како да направиме 600 км автопатишта кога во цела држава нема 600 км патишта?

Министерот за транспорт на „Телевизија 24“ Горан Сугарески дебатираше со Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ за автопатите во земјава и зошто се доцни со нивна изградба. Затуроска...

Економија 14.09.19 | 20:57

Советникот на Заев Забрчанец: Парите се кај граѓаните!

Парите кај граѓаните – исполнето!, вели советникот на Зоран Заев и партиски функционер, Марјан Забрчанец, додавајќи дека на повеќе од година дена до истекот на мандатот,...

Економија 20.06.19 | 21:54

Мицкоски на ТВ Клан: Заев ветуваше живот, кажете еден проект кој го направија во Тетово

Владата на Зоран Заев сè што вети не исполни, рече во денешната емисија „Клан дебата“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој нагласи дека чист пример...

Македонија 18.12.18 | 15:03

Дедо Мраз да дојде по „животот во Струмица“, го чека под новогодишната елка

Младите струмичани незадоволни од начинот на кој се води државата и општината синоќа ги спакуваа лажните ветувања на премиерот и ги оставија под новогодишната елка...