Ознака: живо
Семејство 03.11.21 | 10:22

Четиригодишно девојче кое исчезна пред две недели во Австралија, пронајдено е живо

Четиригодишно девојче кое исчезна од камп во Австралија пред повеќе од две недели е безбедно и е вратено кај родителите. Според надлежните, полицијата го пронашла девојчето...

Македонија 10.06.21 | 15:13

ВО ЖИВО: Протест „Доста е, Излези за Македонија“

Од 15 часот до 17 часот денеска ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи со протестите. Под мотото „Доста е, Излези за Македонија“, од партијата информираат дека протестите ќе се одржат...

Македонија 04.08.20 | 15:02

Прес-конференција на Христијан Мицкоски

🔴 [ВО ЖИВО] Изјава на Христијан Мицкоски 🔴 [ВО ЖИВО] Изјава на Христијан Мицкоски Gepostet von TV21 am Dienstag, 4. August 2020

Калеидоскоп 18.07.20 | 09:53

Во емисија во живо водителката остана без предниот заб, продолжи како ништо да не се случило

Украинската ТВ-презентерка Маричка Падалко доживеа вистинска мала катастрофа кога нејзиниот преден заб испадна за време на емитување во живо, додека известуваше за...

Македонија 01.06.20 | 14:48

ВО ЖИВО: Прес конференција на министерот за здравство Филипче

Министерот за здравство, Венко Филипче во 15:00 часот ќе оддржи прес-конференција. Следете ја во живо

Калеидоскоп 08.03.20 | 14:26

Репортерката се јавила во живо од Чачак, а потоа овој маж направил шоу!

Со утринскиот извештај за состојбата на патиштата кое во живо е емитувано од Чачак, гледачите ги насмеал еден случаен минувач. Маж кој  одел по улицата видел дека има...

Македонија 18.12.19 | 13:21

ВО ЖИВО: Прес-конференција на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Следете ја во живо прес-конференција на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Македонија 17.11.19 | 13:56

ВO ЖИВО: Обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Во Македонската филхармонија денеска во 14 часот ќе се одржи 28 Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ под слоганот „Младите за обнова на Македонија“. Свои обраќања...

Македонија 15.10.19 | 18:12

Во 19 часот: Александар Николоски во живо ќе ја коментира одлуката на ЕУ!

По завршувањето на состанокот на министрите во ЕУ на кој ќе се одлучува дали Македонија ќе добие датум за преговори, во живо, од студиото на „Економски Лидер“ ќе се...