Ознака: живко мукаетов
Ракомет 12.03.21 | 09:24

Првиот човеќ на РФМ им ја честита на ракометарите победата над Данска

Претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов, синоќа отиде во соблекувалната на репрезентативците да им ја честита големата победа над светскиот...

Ракомет 31.01.21 | 12:56

Мукаетов: Она што се случи во Египет беше очајно за гледање

Престедателот на РФМ, Живко Мукаетов даде вовед на Изборното Собрание, поточно на сработеното во претходната, но и оваа година. Првиот човек на „куќата на ракометот“...

Ракомет 31.01.21 | 08:36

Денеска изборно Собрание на РФМ, Живко Мукаетов добива нов мандат

Денеска во 12 часот во хотелот „Александар Палас“ ќе се одржи редовното изборно Собрание на ракометната федерација, на кое ќе биде доделен нов мандат на актуелниот...

Ракомет 29.01.21 | 12:57

Заев пушти канџи и на спортските федерации: Освен во фудбалот, сака да влезе и во ракометот

Во обидот да се влезе секаде каде што е возможно власта на Зоран Заев фрли око и на спортските федарации. И тоа не во сите туку во оние каде има пари и успеси, а со тоа и...

Ракомет 29.01.21 | 11:23

Му спрема ли СДСМ пуч на Мукаетов во Ракометна федерација на Македонија?

Деновиве низ спортските кулоари кружат информации за евидентно насилно мешетарење на Наумче Мојсоски, Даниел Димевски од МОК и други функционери од СДСМ во спортските...

Ракомет 25.01.21 | 12:10

Mукаетов ќе добие нов мандат од РФМ, дали и Брестовац?

Актуелниот претседател на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов, ќе добие уште еден мандат. Сите делегати кои ќе учествуваат на претстојното Изборно...

Македонија 28.03.20 | 09:27

Кризата ќе биде потешка од онаа во 2008, Владата итно да побара пари

Следува тежок економски период, предупредува првиот човек на „Алкалоид“, Живко Мукаетов. Во интервју за „Тв24“ тој апелира дека итно се потребни мерки, и дека по секоја...

Ракомет 16.02.19 | 17:49

Мукаетов јасно порача каков ќе биде новиот селектор: Тој мора да биде посветен само на Македонија!

Првиот човек на Ракометната Федерација на Македонија, Живко Мукаетов денеска испрати јасна порака за тоа каков профил на тренер ќе добие македонската сениорска селекција...