Ознака: зинедин зидан
Фудбал 13.06.20 | 20:22

Зидан не се откажува од титулата во Примера

ренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан пред мечот со Еибар ги сподели своите размислувања за борбата за трофејот во првенството на Шпанија. – Ситуацијата е таква што...

Фудбал 03.05.20 | 13:31

Ударот со глава што сите го паметат: Зидан и Матераци проговорија за моментот што им ја одбележа кариерата

Италијанскиот фудбалер кој успеа да го извади од игра Зинедин Зидан во завршните моменти на финалето на Светското првеснство во 2006, конечно ја даде својата верзија...

Фудбал 12.04.20 | 23:40

Зидан сака физички моќен Реал, со Погба и Холанд во составот

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан веќе го разгледува составот на тимот за следната сезона. На Французинот ќе му се довери нов проект на Реал Мадрид, а тој има намера...

Фудбал 21.12.19 | 19:17

За Зидан, Гвардиола е најдобар тренер во светот

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, на прес-конференцијата пред дуелот на „кралскиот клуб“ против Атлетик Билбао, изјави дека Пеп Гвардиола е најдобриот тренер...

Фудбал 23.11.19 | 20:23

По натписот дека Реал не му е приоритет, Зидан не го стави Бејл во составот

Познат е составот на Реал Мадрид за натпреварот од 14. коло од Ла Лига против Реал Сосиедад. Меѓу стартерите го нема Герет Бејл кој деновиве беше изложен на критики по...

Фудбал 12.08.19 | 23:57

Роналдо откри како Зидан го мотивирал

Реал Мадрид освои три титули во Лигата на шампионите под водство на Зинедин Зидан, нешто што не се случило откако е формирано ова натпреварување во ваков формат. Кристијано...

Фудбал 19.05.19 | 22:16

Најдобрата вест за Реал Мадрид е дека сезоната заврши

Разочарувачката сезона Реал Мадрид денеска ја затвори со пораз на домашен терен од 0-2 против Бетис. Без освоен ниту еден трофеј во сезона кога на клупата на „кралскиот...

Фудбал 25.04.19 | 10:34

Зидан: Ла Лига ќе биде примарна цел за Реал следната сезона

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, изјави дека следната сезона Ла Лига ќе биде најважната и најголемата цел пред „кралскиот“ клуб. Францускиот стратег говорел...

Фудбал 16.04.19 | 13:44

Зидан го известил Велшанецот: Бејл може да си бара нов клуб

Велшкиот фудбалер Герет Бејл за следната сезона ќе може да си бара нов клуб бидејќи не е во плановите на Зинедин Зидан кој ќе составува нов тим кој би бил конкурентен...

Фудбал 16.04.19 | 11:35

Зидан: Реал Мадрид повторно ќе биде силен следната сезона

Реал Мадрид синоќа освои еден бод на гостувањето кај Леганес со што само уште еднаш потврди дека сака што побрзо да заврши оваа сезона. „Кралевите“ не блескаа и се изборија...

Фудбал 14.04.19 | 14:36

Зидан: Во Реал има многу фудбалери кои можат да донесат пари

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, одби да ги коментира трансфер плановите на „кралскиот“ клуб. Тука има многу играчи кои можат да донесат пари. Секој е многу добар...

Фудбал 04.04.19 | 14:07

Зидан по поразот од Валенсија: Марсело е Марсело

Францускиот стратег, Зинедин Зидан со две победи се врати на клупата на Реал, но синоќа на „Мастаља“ го претрпе првиот пораз по враќањето кај „кралевите“ каде Валенсија...

Фудбал 31.03.19 | 20:47

Целта на Зидан е 10 победи до крајот на сезоната во Ла Лига

Реал Мадрид заостанува цели 15 поени од лидерот Барселона и веќе одамна е јасно дека нема да стигне до титулата, но и покрај тоа тренерот Зинедин Зидан си поставил за...

Фудбал 12.03.19 | 10:24

Реал има старо-нов тренер, Зидан се врати на клупата на „кралевите“

Реал Мадрид вчера, на изненадување на фудбалската јавност потврди дека Зинедин Зидан повторно ќе биде тренер на „кралскиот клуб“. Солари е веќе поранешен тренер, а...

Фудбал 11.03.19 | 11:23

Зидан донесе одлука – познат неговиот нов клуб

Шпанските медиуми веќе подолго време шпекулираат со иднината на Зинедин Зидан и го поврзуваат во враќање на клупата на Реал Мадрид. Иако популарната емисија „Чирингито“...

Фудбал 28.12.18 | 22:40

Фановите и обложувалниците горат по оваа средба

Фотографија на француската легенда Зинедин Зидан во „Инстаграм“ предизвика силни реакции на социјалните мрежи. Тој се појави во кадар со својот поранешен соиграч...