Ознака: зимски олимписки игри
Останати спортови 09.02.22 | 18:44

Скијачката федерација го прашува зошто не се појавувал на работно место, а тој е на Олимпијада

Додека се во тек Зимските олимписки игри на кои и Македонија е учесник со тројца претставници кај нас се појавија еден бизарен проблем. На социјалните мрежи со соопштение...

Култура 25.12.21 | 19:09

Скулптура на штипјанецот Никола Смилков дел од уметничкото биенале на Зимските олимписки игри во Пекинг

Скулптурата „Копнеж“ на познатиот македонски скулптор и универзитетски професор Никола Смилков ќе биде изложена на Интернационалното уметничко биенале, кое е дел...

Свет 17.11.21 | 21:01

Вашингтон пост: САД подготвуваат дипломатски бојкот на зимската Олимпијада во Пекинг

Администрацијата во Вашингтон има намера да објави дека претседателот Џо Бајден и сите останати владини чиновници на САД нема да присуствуваат на Зимските олимписки...

Останати спортови 18.10.21 | 15:36

Запален олимпискиот оган за Зимските олимписки игри „Пекинг 2022“

Во храмот на божицата Хера во античка Олимпија на грчкиот полуостров Пелопонез, во присуство на претседателката на Грција, Катерина Сакеларопулу, претседателот на...