Ознака: зграда на влада
Македонија 19.09.19 | 11:40

Подарок пред Влада, од народот за Заев

Утрово пред зградата на Владата беше оставен подарок за премиерот – голема кукла октопод со неговото име на неа. Граѓаните со ова порачаа дека бараат расчистување...

Скопје 11.02.19 | 13:06

Неработен ден во Влада, циркус пред Влада?

Црвен тепих, свечени столици, знамиња, војници, гарда пред зградата на Владата денеска. Вработените се надвор и ги „надгледуваат“ работите. Нема поважна работа од ова...

Македонија 11.02.19 | 12:06

Заев тврдеше дека буквите нема да се отстранат

Написот „Влада на Република Македонија“ од утрово го нема на владината зграда. Од Владата појаснуваат дека буквите биле отстранети рано утринава бидејќи, како што...

Македонија 05.02.19 | 17:31

Предизборни остварувања на старите ветувања – Ќе се трга оградата околу Владата

Владата на денешната редовна седница одлучи да се отстрани железната ограда околу зградата на Владата со цел да се ослободи целосно јавниот простор околу објектот...

Црна хроника 17.01.19 | 14:57

Скопјанец пријавил дека поставил бомба пред Влада и пред Итна помош

Вчеравечер во 23.05 часот во СВР Скопје, Д.И.(40) од Скопје, лице со нарушено ментално здравје, лажно пријавил дека поставил мина пред Собранието на Република Македонија,...