Ознака: женска трка
Останати спортови 20.07.21 | 09:55

Отворено е пријавувањето за Женската трка во Скопје на 5 септември

Во организација на Сојуз на спортови на Скопје на 5 септември, по деветти пат ќе се одржи Авицена Женска трка, а пријавувањето е отворено и ќе трае до 30 август, односно...

Останати спортови 03.09.20 | 11:56

В недела ќе се одржи Женската атлетска трка: На старт ќе се редат по пет учеснички

Во организација на Сојуз на Спортови на Скопје и ателтскиот клуб Работнички, а под покровителство на Град Скопје, о недела, на шестти септември, ќе се трча одложената...

Скопје 06.10.19 | 08:33

Во Скопје ќе се одржи розова прошетка „Напред розово 2019 – чекори против ракот на дојка“

Во Скопје денеска ќе се одржи единаесетата розова прошетка „Напред розово 2019 – чекори против ракот на дојка“, во организација на Здружението „БОРКА – за секој нов...

Скопје 31.03.19 | 13:45

Кираџиева триумфираше на Женската трка

Седмото издание на Авицена Женска трка ги изненади сите, пред се од рекордниот број на учеснички до големата позитивна енергија која се прошири низ улиците на Скопје. Како...

Скопје 31.03.19 | 10:13

Скопје трча! Над 2.000 учеснички во Женската трка

Над 2.000 учесници утрово ја започнаа „Авицена женската трка“, што се одржува во Скопје. Патеката е три километри, а стартот и целта се на бул. „Илинден“ пред фонтанта...

Скопје 28.03.19 | 12:11

Рекорден број пријавени на „Женска трка“ ќе трчаат во недела во Скопје

Годинава Сојузот на спортови на Град Скопје во рамките на Виз Ер Скопски маратон го одбраа 31-ви март како идеален датум за реализација на трката. Стартната точка е кај...

Останати спортови 23.01.19 | 12:04

Почна пријавувањето за Женската трка

Оваа година Сојузот на спортови на Град Скопје во рамките на Виз Ер Скопски маратон повторно ја организира Авицена Женска, овој пат 7-ма година по ред, а ќе се одржи во...