Ознака: женева
Калеидоскоп 04.07.20 | 17:30

Откажан саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Фондацијата која стои зад Женевскиот саем на автомобили ја откажа организацијата на овој настан за следната година откако голем број од потенцијалните излагачи порачаа...

Економија 04.03.20 | 11:45

По инвестиции на затворен саем, директорот демантира: Ризикувам во време кога има коронавирус

Тричлена делегација од Македонија од Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони, ДТИРЗ, веќе два дена на државна сметка ужива на саем кој е откажан, наводно...

Технологија 28.02.20 | 12:52

Првпат за 79 години е откажан саемот за автомобили во Женева

Првпат во 79 години, поради коронавирусот, откажан е саемот за автомобили во Женева, објавија швајцарските медиуми. Голем број други јавни настани низ Швајцарија исто...

Македонија 08.11.19 | 14:14

Димитров-Дендиjас: Интензивирање на билатералната соработка преку имплементација на Преспанскиот договор

Видувањата за најновата состојба во билатералните односи, состојбите во регионот, како и неговата европска перспектива по исходот на последниот Европски совет, биле...

Свет 08.11.19 | 11:18

Почна лидерскиот состанок на Светскиот економски форум во Женева

Премиерот Зоран Заев во придружба на министерот за надворешни работи Никола Димитров, присуствува на состанокот што го организира Светскиот економски форум во Женева,...

Македонија 07.11.19 | 08:36

Премиерот Заев на состанокот на Светскиот економски форум во Женева

Премиерот Зоран Заев денеска и утре ќе присуствува на состанокот на Светскиот економски форум во Женева на тема „Стратешки дијалог на Западен Балкан“. Како што најави...