Ознака: земјоделец
Економија 14.01.20 | 13:51

Трипуновски во Платежната агенција: Сакам лично да проверам зошто не се исплаќаат субвенции повеќе од две години

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски денеска на барање на Зејнула Сулејмани, земјоделец од Арачиново, кој...

Економија 13.01.20 | 13:00

Земјоделецот од Арачиново во Стразбур ќе ја бара правдата за неисплатената отштета

Земјоделецот Екрем Јаји од скопското село Арачиново денеска повторно побара институциите јавно да кажат зошто сé уште не му е исплатена отштетата вредна 10.000 евра за...

Економија 10.01.20 | 12:40

Земјоделец од Арачиново три години чека на обештетување од поплавите

Земјоделец од Арачиново, Екрем Јаји три години чека да му бидат префрлени средства за обештетување на неговиот овоштарник кој целосно бил уништен за време на катастрофалната...

Економија 20.03.19 | 10:55

Државна агенција лажирала записник за да не му исплати субвенции на земјоделец од кратовско

Агенцијата за исплата на земјоделски субвенции, со записници што ги фалсификувала четири години не му исплаќала субвенции за насади на 15 хектари лешници, ореви и круши...