Ознака: железници
Црна хроника 28.02.21 | 20:26

Краделе од магацин на Македонски железници: Приведени тројца велешани

Тројца велешани се уапсени поради упад и кражба во магацин на макеоднски железници во градот. На 27.02.2021 во 12.30 часот во Велес, полициски службеници ги лишиле од слобода...

Економија 26.01.21 | 13:30

СДСМ е ноќна мора за Македонски железници: Патници се греат на плинска боца

Голготата на патниците во Македонски Железници продолжува. Благодарение на оваа неспособна и криминална банда на СДСМ достоинството на патниците е под секое ниво. На...

Економија 17.11.20 | 19:49

Хари Локвенец е нов в.д. директор на ЈП за железничка инфраструктура „Железници“

Владата ќе му препорача на Управниот одбор на Јавното претпријатие за железничка инфраструктура Железници на Македонија – Скопје за в.д. директор да го именува Хари...

Сервиси 23.03.20 | 14:05

Ова е новиот возен ред на Железници

Воведувањето на забраната за движење на граѓаните во ноќните часови предизвика промени во железничкиот возен ред, соопштија денеска од Железници на Република Македонија. Од...