Ознака: железничка станица
Црна хроника 13.05.20 | 08:58

Изгоре автобус на стојалиштето под Железничка станица

Приватен автобус за јавен превоз се запали утринава на автобуското стојалиште под Железничката станица во Скопје. Автобусот го гасат десттина пожарникари со две возила. Командирот...

Црна хроника 05.01.20 | 11:24

Најверојатно го прегазил воз: Човечки труп пронајден после железничката станица Велес

Машиновозачот додека вчера сообраќал со товарен воз на релацијата Гевгелија – Скопје, после Железничката станица Велес, забележал човечки труп и го пријавил во 06.45...

Црна хроника 03.12.19 | 11:00

Детали за несреќата кај скопската Железничка станица

Две лица се повредени во сообраќајна незгода што се случила утринава во 3:35 часот на крстосницата на булеварите Кузман Јосифовски Питу и Никола Карев во Скопје, кај Железничката...

Скопје 06.11.19 | 18:18

По акцијата за чистење под Железничка станица, таму повторно е полно со ѓубре

Иако пред неполна недела на локацијата кај железничката станица покрај кејот на Вардар, Комунална хигиена имаше акција за чистење, фотографиите од терен покажуваат...

Црна хроника 13.05.19 | 15:19

Пукање ноќеска кај железничката станица во Прилеп, две лица завршиле со повреди на главите

Ноќеска околу 03 часот во СВР Битола било пријавено дека во угостителски објект во близина на железничката станица во Прилеп имало пукање од огнено оружје. Полициски...

Скопје 08.03.19 | 15:54

Нов ДУП кај Железничка: Ќе се градат нови згради во Центар, трговски во делот од Аеродром

Завршија јавната презентација и анкетата за деталниот урбанистички план градска четврт И09 – Нова железничка станица во делот за општината Центар, пишува весникот...

Црна хроника 23.02.19 | 20:16

Мртов човек пронајден под Железничка станица

Доцна попладнево под Железничката станица во Скопје бил пронајден мртов маж, дознава Курир од очевидци. Полицијата врши увид на местото на настанот.

Црна хроника 06.02.19 | 22:26

Скопјанец ограбен од четири лица во билијард клуб на Железничка

Ноќеска околу полноќ, во СВР Скопје било пријавено дека во билијард клуб во Транспортниот центар, четири лица извршиле разбојништво врз М.Ј. (30) од Скопје и му одзеле...

Црна хроника 31.12.18 | 11:58

Утрово автобус удри во жена кај Железничка

Жена претпладнево е повредена кога во неа удри автобус кај Железничката станица во Скопје. Сообраќајката, како што изјавија од МВР за МИА, се случила на улицата „Кузман...