Ознака: железара
Скопје 25.07.21 | 20:32

Трогателно: Сопругот на жената што беше прегазена во Железара вели дека ја чекал дома да си дојде за ручек

Правда… знаејќи каква е состојбата во државата се може да се очекува“, вели Ване Зафироски за „.360 степени“. Смртта на Билјана Зафироска предзвика неколкудневни протести...

Скопје 21.07.21 | 19:11

Инцидент на протестот во Железара

Неколку десетици жители на скопската населба Железара и попладнево со блокада на улицата „Коце Металец“ го продолжија неколкудневниот протест со кој бараат надлежните...

Скопје 20.07.21 | 17:35

Жителите на населба Железара протестираат бидејќи главната улица им е претворена во рели

Неколку десетици жители на скопската населба Железара попладнево со блокада на улицата „Коце Металец“ го продолжија неколкудневниот протест со кој бараат надлежните...

Црна хроника 15.07.21 | 11:46

45-годишна скопјанка е загинатиот пешак покосен од „ауди 5“ во Железара

Четириесет и петгодишна скопјанка вчера почина на лице место откако на неа налета патничко возило. Како што соопшти МВР денеска, во 16.40 часот било пријавено дека во Скопје,...

Црна хроника 14.07.21 | 19:06

Тешка сообраќајка во Железара, усмртен пешак

Пешак настрада во тешка сообраќајна несреќа попладнево во скопска Железара. Според информации на Пресс24, пешакот загинал на лице место, иако засега нема официјална...

Скопје 07.04.21 | 12:03

Шилегов: Од Градот нема согласност каква било тешка индустрија да се развие во рамки на Железара

Деталните урбанистички планови што вчера беа предмет на јавна расправа во Општина Гази Баба се уште не се доставени на мислење до Град Скопје. Ние сме со став дека во...

Скопје 22.03.21 | 08:37

Паднато дрво предизвикало спој во трафостаница во Железара

Паднато дрво предизвикало спој во трафостаница на ЕВН во скопската населба Железара. Екипи на ЕВН работат на теренот на отстранување на дефектот. Повик за инервенција...

Скопје 22.03.21 | 00:16

Што се случува во Железара? Чудна светлина и искрење, реонот остана без струја

Чудна светлина и искрење се гледаат од Автокоманда и Железара. Паднато дрво предизвикало спој во трафостаница на ЕВН во скопската населба Железара. На Твитер се појавија...

Македонија 27.06.20 | 18:21

Мисајловски: Власта ги заборави жителите на „Железара“

Попладнево дојдов во населеното место Железара, општина Гази Баба. На средбата со жителите од оваа населба со мене присуствуваа и кандидатите за пратеници во ИЕ2 Жаклина...

Црна хроника 24.02.20 | 09:53

Изрешетаното „Ауди“ оставено на улица во Железара

Албанските медиуми објавуваат фотографии од возилото кое синоќа беше цел на вооружен напад. Нападот, се случил околу 20 минути по полноќ, на улицата „Ферид Бајрам“...

Црна хроника 24.02.20 | 09:47

Познат идентитетот на ранетите скопјани во пукотниците во Железара

Двајца скопјани И.А (29) 9 С.Р (35) се повредени од огнено оружје, синоќа во 00.21 часот на ул.„Ферид Бајрам“, по што се пренесени во болницата „Систина“ за укажување медицинска...

Балкан 30.10.19 | 12:27

Вучиќ: Побарав од Јункер да го изземе Западен Балкан од системот на квоти за челик

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа во Брисел побарал од претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер да го изземе Западен Балкан од својот систем...