Ознака: затворање
Балкан 06.07.20 | 10:15

Загрижувачка состојбата во Црна Гора, можно затворање на главниот град

Членот на медицинскиот штаб и директор на домот за здравје во Подгорица, Небојша Кавариќ, не ја исклучува можноста за затворање на главниот град на Црна Гора, во кој...

Свет 16.06.20 | 21:49

Во Пекинг повторно се затвораат сите училишта и универзитети, откако повторно се појавија случаи на ковид-19

Во Пекинг повторно се затвораат сите училишта и универзитети, откако повторно се појавија случаи на ковид-19 во главниот град. Портпаролот на локалната самоуправа, Су...

Балкан 20.03.20 | 10:26

Света гора затворена за посетители и верници до 30 март

Манастирите во Света гора, од вчера, па се до 30 март 2020 година, се затворени за посетителите и верниците, со одлука на управните органи, но и на Светата заедница за усогласување...

Скопје 13.03.20 | 20:03

Утре ќе се разгледува можноста за затворање на моловите

Комисијата утре ќе ја разгледа можноста за затворање на моловите со цел спречување на ширење на корона вирусот. Ова го истакна министерот Венко Филипче во вечерашното...

Економија 13.03.20 | 18:36

Власта прави пропаганда и од затворањето на кафулињата

Власта прави пропаганда од затворањето на кафулињата во Скопје. Вработени во Државниот пазарен инспекторат со камера излегоа на терен да проверат дали се почитува...

Култура 11.12.19 | 10:36

Затворање на Desonanz Festival со уникатен перформанс

Уште од моментот кога сме родени и низ текот на целиот живот, светот има тенденција да не вметне во веќе специјално изградени за нас кутии во кои треба да се вклопиме...

Балкан 01.04.19 | 12:46

Лидл става клуч на врата, заборавете на пазарувањата во Грција

Лидл, добро познатиот германски ланец на супермаркети, планира во Грција до крајот на мај 2019 да затвори 14 свои непрофитабилни продавници, при што најмалку 900 работници...