Ознака: затвор Штип
Црна хроника 03.05.21 | 12:27

Во Затвор Штип при обиколка било пронајдено кесе со прашкаста материја

На 02.05.2021 во 11.13 часот во СВР Штип, од Казнено-поправната установа – Затвор Штип било пријавено дека при обиколка на затворот, надвор од оргадата било пронајдено кесе...

Македонија 19.03.21 | 13:38

В недела пред затворот во Штип мирен „Собир за слобода“ за поддршка на уставобранителите на Македонија

В недела, на 21 март во 12 часот патриотскиот институт на ВМРО ДПМНЕ „Гоце Делчев“ и УМС на ВМРО ДПМНЕ организираат мирен „Собир за слобода” во близина на затворот во...

Македонија 14.10.20 | 19:45

Заразени лекар и стоматолог во штипскиот затвор

Позитивни на коронавирусот се лекарот и стоматологот, кои работат во затворската амбуланта во Затвор-Штип. Заразени се од осуденикот, кој минатата недела беше првиот...

Црна хроника 06.02.20 | 13:37

Освен Красниќи, од затворот во Штип избегал уште еден затвореник

Кондовецот Агим Красниќи по викенд-отсуство не се вратил во затворот во Штип, каде што издржуваше 15-годишна казна затвор. За ова затворот ги известил Управата за извршување...

Црна хроника 29.12.19 | 22:44

Почина затвореник во штипскиот затвор

На 27.12.2019 околу 13,45 часот во СВР Штип било пријавено дека К.А. (41) од Кочани, затвореник во КПД „Штип“ додека бил во неговата соба во полуотворениот дел од затворот заедно...

Македонија 01.11.19 | 20:26

Алфа ексклузивно дознава: Игор Спасов избегал во Холандија

Игор Спасов, осуденикот за убиството на Мартин Нешковски е избеган во Холандија, дознава неофицијално Алфа. Границата ја поминал на нелегален граничен премин, а потоа...

Црна хроника 30.10.19 | 11:40

Претседателот на судот во Штип забранил да се зборува за Игор Спасов

Портпаролот на судот во Штип, Јулијана Неткова, во изјава за „Сител“ вели дека денеска новоизбраниот претседател на судот во Штип, Ѓорѓи Андонов, забранил да се даваат...

Црна хроника 27.07.19 | 18:21

Црно на бело: Убиецот на Мартин Нешкоски не е во затвор од 29 август 2018 година

Осудениот за убиството на Мартин Нешковски Игор Спасов не е в затвор затоа што се лекува, потврдуваат за Фактор од Управата за извршување на санкции. Според информациите...

Македонија 06.07.19 | 14:44

Чавков синоќа пренесен во затворот во Штип

Поранешниот министер за внатрешни работи, Митко Чавков, е пренесен синоќа од истражниот затвор во Скопје во штипскиот. Трансферот бил извршен поради безбедносни причини...

Црна хроника 20.01.19 | 20:03

Петмина затвореници во затворот во Штип се забарикадирале во знак на револт

Со барикадирање во една од просториите за деневен престој во првото затворско крило, петмина затвореници во штипскиот затвор го искажаа револтот поради претходно извршената...

Црна хроника 19.01.19 | 22:03

Во моментов: Тежок инцидент во затворот во Штип

Петмина затвореници во моментов се забарикадирале во штипскиот затвор и се жалат на нерамноправен третман со другите затвореници. Како што дознава ТВ Стар, кај нив...