Ознака: затемнување
Астро 07.11.22 | 12:18

Најмоќната полна месечина не очекува на 8. ноември: Следуваат драматични промени

Секоја полна месечина има силен енергетски ефект кој исто така влијае на нашата енергија, расположение, соништа и потсвест. Иако многумина веруваат дека полната месечина...

Култура 25.08.22 | 17:15

Норвешкиот документарец „Затемнување“ на Наташа Урбан победи на 13. МакеДокс

„Затемнување“, норвешкиот документарец на Наташа Урбан, освои Кромид за најдобар филм во главната програма на 13. Фестивал на креативен документарен филм МакеДокс...

Астро 30.04.22 | 21:36

Погледнете во Месечината во овој момент се случува редок феномен

Во сабота, 30 април, во 21 часот и 28 минути ќе не пречека младата Месечина во Бик и Затемнувањето на Сонцето, на 10-тиот степен на тој знак. Можеме да го наречеме необично,...

Астро 26.04.22 | 09:49

На 30 април затемнувањето на Сонцето заедно со младата Mесечина ќе донесе големи промени во нашите животи

Хороскопот предвидува дека затемнувањето на Сонцето на 30 април заедно со младата месечина ќе донесе големи промени во нашите животи – дали сте подготвени? Во сабота...

Астро 21.06.21 | 22:48

Што носи полната Месечина во знакот на Јарец овој 5-ти јули

Затемнувањето на Месечината често создава емоционални проблеми, стравови, грижи, депресија и нервоза неколку дена пред и по овој астролошки феномен. Но, на 5 јули освен...

Астро 10.06.21 | 11:30

Во ист ден нè очекува затемнување на сонцето и млада Месечина: На овие хорскопски знаци животот им се менува од корен!

Ануларно затемнување на Сонцето се случува кога Месечината е најдалеку од Земјата, па дури и за време на затемнување, може да се види сончевиот круг – „огнениот прстен“!...

Калеидоскоп 09.03.20 | 10:10

На 28 март точно во 20.30 часот по локално време во мрак ќе потонат илјадници споменици ширум светот

На 28 март милиони луѓе ширум светот ќе се обединат во испраќање на заедничка порака за спас на планетата Земја кога ќе се одржи глобалната еколошка акција Часот на планетата...