Ознака: затајување данок
Вести 10.02.20 | 12:19

Лила затаила 1,78 милиони денари данок, заработи кривична од Финансова

Управата за финансиска полиција поради постоење основи на сомневање за сторено кривично дело „Даночно затајување“ до Основно јавно обвинителство Скопје поднесе...

Црна хроника 17.12.19 | 11:28

Млад скопјанец затаил над 200.000 евра данок

Кривична пријава против 28-годишниот скопјанец И.М. осомничен за кривично дело „даночно затајување“ поднесе Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за економски...

Економија 15.10.19 | 14:17

Фирмите на Боки 13 и блиски до него затаиле данок повеќе од 20 милиони денари

Повеќе од 20 милиони денари се индициите за затаен данок од фирмите поврзани со првоосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски, познат како Боки 13. Управата за јавни приходи...

Калеидоскоп 07.06.19 | 09:41

Не сум затаила 14,5 милиони евра

Колумбиската поп пејачка Шакира негира пред шпанскиот суд дека затаила данок во износ од 14,5 милиони евра, објави нејзиниот менаџер. Во текот на 75-минутното рочиште во...