Ознака: застрелан
Црна хроника 18.01.21 | 13:07

Ловџија застрела млад прилепчанец, момчето им подлегна на повредите

Млад прилепчанец загина во инцидентот што се случи вчера околу 11 часотво атар на с.Витолиште, прилепско. Како што било пријавено во прилепската полиција, Ѓ.К.(25) од Прилеп...

Црна хроника 13.08.20 | 11:32

Застрелан маж донесен во прилепската болница

Вчеравечер во 22.00 часот во Полициската станица Прилеп од Општата болница Прилеп било пријавено дека кај нив бил донесен Г.Н.(58) од Прилеп. Според пријавеното тој имал...

Црна хроника 08.08.20 | 15:47

Маж по грешка се застрелал

Вчеравечер маж на 61-годишна возраст од село Могила му се јавил на негов пријател од истото село и побарал од него бидејќи се повредил да дојде во неговиот дом и да го...

Црна хроника 02.07.20 | 11:19

Тетовец неколкупати застрелан пред неговиот дом

Тетовец е тешко повреден откако неколкупати бил застрелан пред неговиот дом. Настанот во полиција вчера околу 18 часот го пријавила неговата сопруга Р.М.(38) од Тетово. Според...

Црна хроника 16.06.20 | 15:22

Полицаец по грешка се застрела во својот дом

Полициски службеник од Полициската станица Ѓорче Петров е повреден, откако додека го проверувал службениот пиштол испукал еден куршум при што се повредил во пределот...

Црна хроника 14.05.20 | 10:51

Маж се застрелал по грешка, со другарите пукале во мета за време на полициски час

Вчеравечер во 21.35 часот во Полициското одделение Маврово било пријавено дека на регионален пат Маврово-Маврови Анови, на совозачкото седиште во паркирано патничко...

Црна хроника 03.02.20 | 15:27

Тројца браќа под истрага за обидoт за убиство на велешкиот полицаец

Основното јавно обвинителство во Велес донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело убиство во обид, како и против две лица за...

Балкан 17.01.20 | 21:39

Маж застрелан пред сопругата и децата, сите излези од Белград се затворени

Вечерва околу 19 часот, во Белград со истрел во главата е убиен 41-годишниот Марко В. пред неговата сопруга и детето. Според Телеграф.рс, непознат маж му се приближил пред...

Балкан 07.01.20 | 23:00

Потегот со кој Ковачевиќ си го спаси животот

Поранешниот српски репрезентативец, Дарко Ковачевиќ, вечерва бил застрeлан пред својот дом во Атина, објавија грчките медиуми. Според првичните информации, Ковачевиќ...

Црна хроника 04.01.20 | 15:28

Пронајден застрелан вработен во агенција за обезбедување

Денеска претпладне МВР добило дојава дека под трибините на стадионот „Борис Трајковски“ во населбата Маџари било пронајдено починато лице. Станува збор за лицето...

Црна хроника 04.11.19 | 18:44

Маж застрелан на лов на Кожуф

Триесет и едногодишно лице од селото Богородица почина за време на лов на планината Кожуф. Полицијата соопшти дека лицето било погодено од кушум од страна на 53-годишниот...

Балкан 07.10.19 | 11:52

Застрелан контроверзен српски бизнисмен во Сремска Каменица

Пред ресторан во центарот на српскиот град Сремска Каменица е убиен контроверзниот бизнисмен Драган Амиџиќ – Амиџа. Според пишувањата на медиумите, Амиџа починал на...

Црна хроника 27.04.19 | 12:24

Слушнал пукање, па видел дека крвари: Скопјанец застрелан во нога во Чаир

Вчера попладне од Градска општа болница „Наум Охридски“ била примена пријава за донесено лице со повреда од оружје, за кое подоцна е утврдено дека се работи за В.И....