Ознака: Заспиј ако можеш
Македонија 16.03.22 | 21:56

Николоски вечерва на „Заспиј ако можеш“

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски вечерва ќе гостува во емисијата „Заспиј ако можеш“ на „Алфа“. Веднаш по враќањето од Стразбур, каде во Советот...

Македонија 16.09.21 | 19:59

Додека чека „пресуда“ од премиерот: Што знае Филипче за струмичката група?

Додека се уриваат безбедносниот, економскиот и дипломатскиот систем власта се мачи да докаже дека има морал а опозицијата укажува на нови афери на СДСМ и ДУИ. Што знаат...

Македонија 08.04.21 | 15:58

Мицкоски вечерва во „Заспиј ако можеш“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува во емисијата „Заспиј ако можеш“. Неговото гостување на „Алфа“ почнува од 22:30 часот.

Македонија 18.02.21 | 09:31

Кнаус: Голема грешка беше што Пендаровски одби членство во ЕЕЗ, Македонија со тоа се одалечи од единствен пазар и инвестиции

Гералд Кнаус од Европска иницијатива за стабилност, кој вчеравечер гостуваше во емисијата „Заспиј ако можеш“, посочи дека претседателот Стево Пендаровски погрешил...

Македонија 20.01.21 | 23:18

Симовски: Целата методолигија за спроведување на попис не може да оди во закон, тоа е стручна работа

Пописот е важен во секое општество и е алатка, инструмент за да обезбеди огромен сет на податоци кои се потребни за креирање на развојни политики од централно, локално...

Македонија 12.07.20 | 19:30

Mицкоски вечерва во „Заспиј ако можеш“, неговите ривали ги игнорирале повиците

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува во емисијата „Заспиј ако можеш“ на „Алфа“, која воедно ќе биде и последна за оваа сезона. Новинарите Горан...

Економија 27.06.20 | 13:04

Граѓаните на есен ќе немаат пари леб да си купат

Аналитичарот и бизнисмен Никола Тасев прогнозира тешка економска криза на есен кој што ќе следи после здравствената криза со коронавирусот. Ние во овие неколку месеци...

Македонија 13.03.20 | 21:43

Вечерва во 22:30 часот Александар Николоски гостува во „Заспиј ако можеш“ на ТВ Алфа

„Заспиј ако можеш ” со Горан Момироски и Драган Милосављевич вечерва во 22:30 часот гостин е човекот што планира да го порази најмоќниот македонски политичат во неговата...

Македонија 13.03.20 | 10:08

Мизрахи: Говорот на омраза е војна, во која што прво умира вистината

Рашела Мизрахи синоќа во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа меѓу другото говореше и за антисеминизмот кој ненадејно се појави во Македонија откако владата...