Ознака: заработка
Здравје 03.05.22 | 21:22

Фајзер годинава од антиковид вакцините ќе заработи 32 милијарди долари

Американскиот фармацевтски гигант „Фајзер“ денеска ги потврди проценките за годишниот приход од вакцините и таблетите против Ковид-19, за првпат откако се пуштени...

Кариера 13.03.22 | 14:33

Живеат во Скопје и не се програмери или банкари, а заработуваат и до 1500 евра месечно

Двајца скопјани кои за Скопје Инфо раскажуваат дека работат по 12 часови на денот, но платата на месечно ниво им достигнува и до 1500 евра. Велат дека имаат висока стручна...

Кариера 29.01.22 | 21:12

Ако го посадите ова дрво, по три години ќе заработите за стан

Љубиша Тошиќ од српското село Трнавска Река, почнал необичен и профитабилен бизнис. Тој засадил дрво пауловнија кое брзо расте и за три години од него може да се заработат...

Калеидоскоп Свет 01.01.22 | 12:43

Најбогатите луѓе на светот во новата година влегуваат уште побогати

Најбогатите луѓе на светот во новата 2022 година влегуваат уште побогати. Индексот на милијардери на Блумберг покажува дека првите 10 на листата на најбогати во текот...

Вести Останати спортови 04.11.21 | 22:49

Мајкл Џордан на врвот на листата на спортисти со најголема заработка во историјата

Специјализираниот американскa интернет страница за спорт и бизнис „Спортико“ ги рангираше 25-те најплатени спортисти на сите времиња. Лидер на листата е легендарниот...

Естрада 12.08.21 | 23:21

Цеца за само четири и пол часа заработи точно 775.000 евра од само една песна!

Цеца за само четири и пол часа заработи точно 775.000 евра од само една песна! Тоа е песната „Штета за мене“, која беше најавувана долго време, а потоа стана голем хит, а...

Фудбал 07.06.21 | 16:20

Kолку ќе заработи Македонија за секоја победа на ЕП

Македонската фудбалска репрезентација на 13 јуни ја игра првата средба на Европското првенство, а УЕФА денеска ги објави премиите и бонусите за секој позитивен резултат...

Калеидоскоп 17.05.21 | 22:03

Се продаваат за 1.000 евра од килограм, а се одгледуваат и во Македонија

Познат е уште од времето на старите Египќани, Римјани и Грци, но повторно е откриен дури во 19 век! Неговото доцнење меѓу печурките не го попречи веднаш да ја земе кралската...

Филм 28.12.20 | 23:26

„Вондер воман“ е филмот што заработи најмногу за време на пандемијата

Акциониот филм „Вондер воман 1984“ (Wonder Woman 1984“ заработил околу 36,1 милиони долари во киносалите ширум светот за време на Божиќниот викенд, објави дистрибутерот „Ворнер...

Свет 09.11.20 | 13:12

Како Џо Бајден го заработи своето богатсво и од средна класа стана милионер

Џо Бајден, избраниот претседател на САД, има богатство вредно 9 милиони долари, покажуваат проценките на списанието „Форбс“. На почетокот на претседателската кампања...

Свет 29.10.20 | 11:56

Компанијата „Гилеад сајнс“ веќе заработи 900 милиони долари од „ремдесивир“

Антивирусниот лек „ремдесивир“, кој го примаат пациенти хоспитализирани поради КОВИД-19, веќе му донесе на производителот „Гилеад сајнс“ („Gilead Science“) заработка од...

Останати спортови 11.09.20 | 16:18

Познато е колкава плата сака да добие Хамилтон

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, сака да заработи пет милиони долари повеќе. Тој сака да потпише нов договор со тимот со подобрени услови. Хамилтон сака да заработи...

Калеидоскоп 03.09.20 | 14:25

Добро работење за време на пандемијата: Основачот на „Зум“ заработи 6,6 милијарди долари за неколку часа

Основачот на американската компанија „Зум видео комуникејшнс“, Ерик Јуан, за само неколку часа стана побогат за 6,6 милијарди долари. Како што објави Блумберг, ва берзата...