Ознака: заплена
Македонија 16.04.21 | 19:55

Мицкоски: Овие што прават трговија со дрога е војската на Заев која поткупува на избори

Зошто баш неговиот возач и зошто баш марихуаната е поврзана со семејството Заеви. Ние не сме 200 милиони држава, ние сме два милиони луѓе се се знае. Ние за самиот проект...

Македонија 11.04.21 | 12:03

Арсовски: Дали можеби Трајче Заев не е заминат во Дубаи и е надвор од државата?

Трет ден молк за аферата „Картел Заеви“, трет ден молк од картелот Заеви, дали директно е вмешан Трајче Заев, но и Бобан Заев кои што се први братучеди на Зоран Заев,...

Црна хроника 11.04.21 | 09:39

ВМРО-ДПМНЕ: Ни Спасовски не може да скрие дека во акцијата на ДЕА е уапсен шоферот на Трајче Заев, а Трајче Заев избегал во Дубаи

Од ВМРО-ДПМНЕ, велат дека ни МВР не можело повеќе да крие дека во акцијата за заплена на дрога, предводена од американската ДЕА, се уапсени членови и блиски соработници...

Црна хроника 09.04.21 | 15:53

Акцијата кај Кавадарци е дел од заедничката акција со ДЕА во која е запленета голема количина дрога и уапсен висок полициски службеник

Големата полициска акција, која денеска се одвивала околу 14 часот на патот од Плетвар кон Кавадарци, е всушност дел од акцијата за која предмалку извести министерот...

Црна хроника 09.04.21 | 15:39

Запленета дрога во вредност од 800 илјади евра, приведен висок полициски службеник

Во голема полициска акција денеска е запленета дрога во вредност од 800 илјади евра, а приведен е и висок полициски службеник, информира министерот за внатрешни работи...

Балкан 01.04.21 | 15:11

Запленети калашникови, снајпери, оклопни возила, анти-тенковски мини…: Голема полициска акција во Албанија

Во голема полициска операција, во која биле вклучени и специјалната единица „Ренеа“ и единицата за брза интервенција, албанската полиција запленила арсенал оружје,...

Црна хроника 25.03.21 | 11:20

Приведени 21 лице, запленети дрога, пари, автомобили, мобилни телефони

Приведени се 21 лице, пронајдена и запленета е дрога, пари, автомобили, мобилни телефони, во денешната полициска акција во Грчец, Гази баба, Чаир и Синѓелиќ. Извори од истрагата...

Црна хроника 21.03.21 | 17:42

Филмска потера и пукотници кај Росоман, приведени двајца дилери со 200 кг марихуана

Вчера полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, Специјалната антитерористичка единица – Тигар и Одделот...

Балкан 16.03.21 | 12:44

Запленети милиони фалсификувани долари и евра во Софија

Министерството за внатрешни работи на Бугарија и Обвинителството на градот Софија спроведоа операција против печатење фалсификувани долари и евра во главниот град....

Црна хроника 10.02.21 | 14:02

Претреси во Арачиново, пронајден 1,5 килограми хероин

Вчера полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје во соработка со Одделот за криминалистичка полиција го лишија од слобода Љ.А.(31) од Арачиново,...

Црна хроника 22.01.21 | 11:54

На влез во Скопје пресечен меѓународен канал за транспорт на марихуана

Полицијата вчера пресече меѓународен канал за транспорт на околу 40 килограми марихуана, која од Косово била транспортирана на територијата на Република Македонија. Одделот...

Црна хроника 22.01.21 | 10:07

Во Визбегово запленети околу 50 килограми марихуана

Синоќа била организирана акција на полицијата и единицата за брзи интервенции во скопско Визбегово. Неофицијално, се апселе членови на банда, шверцери на кокаин, односно...

Свет 19.01.21 | 17:51

Шпанската полиција заплени повеќе од два тона кокаин

Шпанската полиција заплени повеќе од два тона кокаин и уапси 12 лица, наводно, поврзани со мрежа на шверцери на дрога, кои имаат врски во Парагвај и Бразил. Според шпанската...

Црна хроника 15.01.21 | 14:34

Скриени во шишиња „кока-кола“ и в замрзнувач: Запленети дрога и оружје во Сингелиќ

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во координација со Единицата за недозволена...

Црна хроника 25.12.20 | 09:17

Запленети близу 37.000 пиротехнички средства, приведен маж од Кичево

На 24.12.2020 полициски службеници од ОВР Кичево, по претходно добиени оперативни сознанија извршија контрола во правно лице во Кичево, чиј управител е Е.Е. (44) од Кичево....

Црна хроника 16.12.20 | 10:35

Запленети 100 килограми дрога на патарината кај Сопот: При обидот за бегство, „БМВ“ удрило во полицијаците

По добиени оперативни сознанија, односно претходно спроведена истрага во врска со камион во кој пред околу еден месец се транспортирала марихуана, а излетал на патот...

Македонија 09.12.20 | 13:20

Приведени осум лица во Арачиново, детали за акцијата не се откриваат

До овој момент осум лица ќе се соочат со кривична пријава по полициската акција за сузбивање на шверц со наркотици што полицијата во текот на вчерашниот ден ја спроведуваше...

Црна хроника 09.12.20 | 10:28

Запленети 53 килограми марихуана, приведен дилер

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во соработка со Надворешната канцеларија за криминалистички...

Црна хроника 07.12.20 | 22:35

Престрелка во Арачиново, неофицијално запленети дрога и оружје

Во скопско Арачиново вечерва се спроведува полициска акција која се уште е во тек, потврди за МИА, портпаролот на МВР Тони Ангеловски. Повеќе детали за полициската акција...

Црна хроника 13.11.20 | 11:17

Ќеси марихуана спремни за продавање запленети од МВР, приведен млад дилер

Во Охрид синоќа во 21:30 часот, на улицата „Васил Главинов“ при преглед извршен врз охриѓанецот Т.Љ.(31), полициските службеници од Одделението за недозволена трговија...