Ознака: заострување
Балкан 26.02.21 | 11:13

Рестораните, кафулињата и трговските центри ќе работат до 14 часот: Србија ги заострува епидемиолошките мерки

Кризниот штаб за сузбивање на епидемијата на корона вирусот во Србија одлучи да и препорача на Владата угостителските објекти и трговските центри низ целата земја...

Балкан 24.11.20 | 08:59

Се намалува работното време на угостителските објекти, трговските центри, кината: Србија од денеска ги заострува мерките

Од денеска па во наредните десет дена ќе бидат на сила новите мерки на Владата на Србија, донесени со цел да се спречи ширењето на корона вирусот. Согласно тие мерки,...

Балкан 22.11.20 | 17:05

Ограничување на погреби и церемонии, затворање на клубовите и казината: Хрватска ги заострува мерките

Во Хрватска во изминатото деноноќие се забележани 3.308 нови случаи на позитивни на Ковид-19, а бројот на активни случаи изнесува 19.985. Од денеска воведени се нови мерки...

Свет 23.10.20 | 16:54

Норвешка следната недела ќе ги заостри мерките против Ковид-19

Норвешка следната недела ќе објави построги мерки за спречување на ширењето на корона вирусот по неодамнешното зголемување на бројот на нови заразени.. Гледаме како...

Свет 27.08.20 | 10:39

Германија ги заострува мерките поради корона вирусот

Германија ќе ги заостри ограничувањата на коронавирусот во услови кога земјата бележи нов пораст на случаи на заразени, објави во четвртокот агенцијата Франс-Прес...

Балкан 22.07.20 | 15:05

Заострени грчко – турските односи

Издадената турска навигациска информација (NAVTEX) за сеизмички истражувања во морскиот дел југоисточно од грчкиот остров Кастелоризо ги заостри односите меѓу Грција...