Ознака: Жан Митрев
Македонија 03.02.21 | 16:13

Починаа 20 пациенти од ковид-19, од нив шестмина вчера, другите 14 починале во клиниката „Жан Митрев“ од 4 до 30 јануари

Вкупно 20 лица починаа од компликации од ковид-19, но само шестмина се починати вчера, а другите 14 ги пријавила Клиниката „Жан Митрев“ во период од 4 до 30 јануари годинава,...

Здравје 20.11.20 | 11:27

Жан Митрев: Бидејќи ситуацијата е навистина сериозна, јас и мојот тим се ставаме на располагање да помогнеме

Академик д-р Жан Митрев вели дека синоќа од медиумите разбрал за планот на Владата да прогласи кризна состојба и да ги вклучи и приватните здравствени институции во...

Црна хроника 12.09.20 | 18:28

Д-р Жан Митрев за Сител: Филан избра погрешен пат и за тоа ќе сноси одговорност

Д-р Жан Митрев за Сител открива дека неговиот син Филан кој во судот во Франкфурт е обвинет за тероризам, живеел во Германија и тој немал контакт со него последниве неколку...

Црна хроника 11.09.20 | 21:04

Жан Митрев се оградува од обвинетиот терорист во Германија: Тоа не е мојот син!

„Тој не е мојот син“, вели Жан Митрев, сопственикот на истоимената клиника, по објавувувањето на информациите дека 25-годишниот Филан Митрев, лани во ноември бил уапсен...

Македонија 10.07.20 | 22:57

Татко ми скапува, дома мириса на мртво месо а никој не сака да го прими бидејќи нема корона

Гордана Калинова со трогателна објава на Фејсбук моли за помош за нејзниот татко кој бил со отворени рани, а никој не сака да го прими бидејќи болниците се преполни...

Здравје 01.06.20 | 19:59

Жан Митрев: Луѓето не ја сфаќаат сериозно пандемијата и како да немаат сознание колку е лоша оваа болест

За жал, се потврди мојата претпоставка дека со олабавување на мерките ќе ни се случи повторно враќање на вирусот, рече кардиохирургот д-р Жан Митрев во емисијата „Само...

Здравје 26.03.20 | 17:29

Жан Митрев: Подобро носете шал, отколку заштитна маска

Академик доктор Жан Митрев преку видео обраќање дава неколку препораки за тоа како луѓето да се заштитат од опасниот коронавирус. Според него, многу подобро е ако луѓето...

Здравје 20.03.20 | 15:38

Ќе се обединат лабораториите на Институтот за јавно здравје и Клиниката ,,Жан Митрев“

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска најави дека здравствените капацитети во земјата ќе делуваат обединето. Во таа насока, на утринскиот состанок на Комитетот...

Здравје 16.03.20 | 20:49

Клиниката „Жан Митрев“ ги понуди своите капацитети на државата, вклучително и 46 респиратори

Клиниката „Жан Митрев“ уште минатата недела ги понуди сите свои кацитети на граѓаните на државава, во однос на новонастананата состојба, информираат од клиникaта во...