Ознака: жан дрвошанов
Македонија 02.07.22 | 00:05

Жан Дрвошанов: Ги повикувам струмичани на протестот против понижувачкиот предлог за Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ -Струмица, Жан Дрвошанов, ги повика струмичани на протестот против прифаќањето на францускиот предлог за спорот со Бугарија. За Македонија...

Македонија 05.10.21 | 20:04

Дрвошанов го промовира проектот „Смарт Струмица – дигитална општина“

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Струмица Жан Дрвошанов на својот Фејсбук профил го престави проектот за „СМАРТ Струмица – Дигитална општина“, еве што...

Македонија 01.10.21 | 15:19

Дрвошанов во Струмица: Ќе ги намалиме цената на водата и на комуналните такси

Нашата програма е направена во соработка со граѓаните како решение за конкретни проблеми. Нема да нудиме нереална програма со проекти кои никогаш нема да се остварат,...

Македонија 30.09.21 | 23:33

Дрвошанов: Струмица ќе добие нов ДУП за еднаков развој на сите делови од општината

СДСМ власта во Струмица ја држат преку партиски вработувања и нерегуларности, додека граѓаните живеат се полошо вели кандидатот за градоначалник на Струмица од ВМРО-ДПМНЕ,...

Македонија 30.09.21 | 23:30

Дрвошанов: Еленица на фамилија Заеви ја загадува Струмица со нафтен кокс за кој Заев ја укина акцизата, а е 10 пати поголем загадувач од другите горива

Кандидатот за градоначалник на Струмица од ВМРО-ДПМНЕ, Жан Дрвошанов, во дебатата на Телевизија 24 со другите кандидати истакна дека Еленица кој е во сопственост на Заеви...

Македонија 30.11.20 | 21:31

Дрвошанов: Нема да дозволиме да се избришат нашите корени, застануваме на патот на предавството на Заев

Претседател на ОК ВМРО-ДПМНЕ Струмица, Жан Дрвошанов, порача дека мора да се застане на патот на предавството и обидите да се избришат македонскиот јазик и идентитет. Од...