Ознака: замрзнат имот
Свет 23.05.22 | 11:21

Австрија го замрзна имотот на руските олигарси за вкупно 254 милиони евра

Австрија го замрзна имотот на руските олигарси во вкупна вредност од 254 милиони евра во врска со санкциите на Европската унија. Средствата се вложени на 97 банкарски...

Свет 05.05.22 | 17:35

Шарл Мишел сака да го продава замрзнатиот имот на руските олигарси

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел изјави дека ЕУ треба да го продаде имотот што го запленила од санкционирани руски поединци и средствата од продажбата...

Свет 24.03.22 | 20:18

Швајцарија замрзнала околу 5,62 милијарди евра руски имот

Швајцарија замрзнала руски имот во вредност од 5,75 милијарди швајцарски франци (5,62 милијарди евра) од почетокот на воениот конфликт во Украина, соопшти висок функционер...

Свет 03.03.22 | 17:29

Јапонија ќе го замрзне имотот на руските олигарси блиски до Путин

Јапонија ќе го замрзне имотот на руските олигарси блиски до претседателот Владимир Путин, додека Токио ги заострува санкциите поради руската инвазија на Украина, објави...

Црна хроника 06.07.21 | 13:45

Кривичен ја замрзна сметката на Рашковски и имотот на неговите малолетни деца што им го препишал

Во рамките на истражната постапка што се спроведува во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, против екс секретарот на Владата,...

Македонија 19.12.19 | 22:40

Мицкоски: Со замрзнат имот и без пари во април ќе освоиме повеќе од 400.000 гласови

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во дебата на ТВ21 истакна дека ВМРО-ДПМНЕ не може да функционира поради монтираниот случај „Талир“ кој е покренат...