Ознака: залутан куршум
Црна хроника 20.06.21 | 20:26

Залутан куршум завршил во продавница во Чаир

Залутан куршум преку кров влегов во продавница во скопската населба Чаир. А.З.(55) од Скопје пријавил дека околу 16.30 часот во неговата продавница на подрачјето на Чаир...

Црна хроника 31.08.19 | 16:35

Лисичанка нашла залутан куршум во својот двор

Вчера попладне, В.В. (39) од Скопје пријавила дека околу 14 часот во с. Долно Лисиче, скопско, во двор забележала залутано зрно од оружје. Извршен бил увид на местото.

Црна хроника 22.08.19 | 15:14

Работник погоден од залутан куршум во Арачиново, одбил да оди во болница

Вчера околу пладне во СВР Скопје било пријавено дека во с. Сарај, скопско, во објект во изградба, додека Д.З. (29) и Б.С. (63), двајцата од Скопје, работеле на објектот, Д.З. се...

Црна хроника 14.08.19 | 18:52

Залутан куршум заврши во домот на скопјанка

Скопјанка пронашла залутан куршум во својот дом во текот на вчерашниот ден. МВР информира дека во 22 часот и 20 минути вчера, 21-годишната Б.Ј. пријавила дека на улицата...