Ознака: жалби
Балкан 05.03.21 | 15:26

Поднесени над 200 жалби за изборните резултати на Косово

По објавувањето на конечните резултати од вонредните парламентарни избор во Косово, кои се одржаа на 14 февруари,  се поднесени вкупно 208 поплаки до Изборниот панел за поплаки...

Македонија 24.07.20 | 16:13

Управниот суд ги одби сите 185 тужби од политичките партии за предвремените парламентарни изборите

Управниот суд ги одби сите 185 тужби од политичките партии за предвремените парламентарни избори и ги потврди решенијата на Државната изборна комисија, откако денеска...

Македонија 21.07.20 | 14:32

До 14 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените...

Македонија 20.07.20 | 16:40

Управниот суд ги чека тужбите од ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса и Левица

До Управниот суд на Република Македонија сè уште нема приститгнато ниту една тужба од политичките партии, иако повеќето најавија дека ќе се жалат на одлуката...

Македонија 18.07.20 | 08:34

ДИК ќе прима жалби до денеска во 19,30, досега се примени 82 приговори

До 19 часот и 30 минути вечерва може да се поднесуваат приговори за сумирањето и утврдувањето на резултатите од предвремените парламентарни избори. До Државната изборна...

Психологија 22.01.20 | 14:12

Полска забрани лелекање

Две основни училишта во Варшава, Полска, одлучија да ги учат децата на оптимизам по секоја цена. И, како прв чекор, со надеж дека тој пример ќе го следат и други училишта,...

Црна хроника 05.10.19 | 11:54

Вангеловски поднел две жалби за неговото разрешување и суспендирање

Поранешниот претседател на Врховниот суд Јово Вангеловски кој беше суспендиран и разрешен од Судскиот совет, пред истекот на законскиот рок поднел две жалби – потврдија...