Ознака: закрепнување
Свет 20.08.20 | 14:36

Кремљ му посака на Навални брзо закрепнување

Кремљ му посакува на опозицискиот политичар, Алексеј Навални „брзо закрепнување“, рече во четвртокот портпаролот, Дмитриј Песков. Песков истакна дека лекарите сè...

Свет 10.07.20 | 13:09

Претставена нова стратегија за закрепнување на ЕУ

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел ја претстави предлог стратегијата за закрепнување на ЕУ, со која се предвидува 1074,3 милијарди евра за заедничкиот буџет...

Технологија 09.07.20 | 13:03

Гугл ќе инвестира 900 милиони долари за економско закрепнување на Италија

„Алфабет“ и извршен директор на Гугл, Сандар Пичаи, во четвртокот објавија дека технолошкиот гигант ќе инвестира над 900 милиони американски долари во следните пет...

Свет 08.07.20 | 14:53

Меркел: На ЕУ и треба единство за да закрепне

Германската канцеларка Ангела Меркел во средата изјави дека на Европската унија и треба единство за да закрепне од последиците од пандемијата на коронавирус. Таа истакна...

Свет 24.04.20 | 19:12

Унгарија во почетокот на мај ќе ги олеснува заштитните мерки, Орбан очекува брзо закрепнување на економијата

Унгарија ќе започне да ги олеснува воведените заштитини мерки на почетокот на мај, рече денеска премиерот Виктор Орбан, изразувајќи очекувања за брзо економско закрепнување...