Ознака: закон за контрола на опојни дроги
Македонија 17.01.20 | 09:20

Законот за контрола на опојни дроги повторно на собраниска седница

Во Собранието на Република Македонија денеска седници ќе одржат комисиите за финансирање и буџет, Законодавно правната комисија, постојаната анкетна комисија...

Здравје 13.01.20 | 19:13

Филипче: Измените на Законот за опојни дроги ќе овозможи повеќе вработувања

Со измените на Законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанци ќе се овозможуваат подобра контрола, подобар развој, повеќе вработувања и стимулација на...

Македонија 10.01.20 | 16:47

Производителите на канабис уверуваат дека Законот за опојни дроги нема да се злоупотребува

Здружението „Макканабис“ денеска преку соопштение изразува длабоко разочарување од ставот на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со кој на вчерашната 33. седница на собраниската...

Македонија 09.01.20 | 20:11

Mилошоски: Денес успешно спречен обидот на СДСМ да го прошверцуваат Законот за трговија со опојни дроги

Тензично и со расправии помеѓу пратениците од власта и од опозицијата помина денешната расправа за Законот за опојни дроги, со кој се регулира производството и извозот...

Македонија 26.12.19 | 11:43

Заев ги условува својата оставка и изборите со Законот за опојни дроги, ВМРО-ДПМНЕ нема да го прифати овој закон по ниедна цена

Во купот закони со кои СДСМ го уценува одржувањето на изборите во април се и измените на Законот за опојни дроги. Овој закон Владата се обиде да го протне злоупотребувајќи...

Македонија 04.11.19 | 16:20

Елен Конве-Муре до Груби: Потребна е поголема дебата за законот за опојни дроги, а не да гласа со европско знаменце

Во претседателската палата во Париз викендов се работело на новата методлогија за проширување која ќе им биде понудена на земјите – членки на ЕУ. Ова денеска на средба...

Македонија 01.11.19 | 16:12

Мицкоски: Заев отиде да коленичи и да моли за ЕУ, а истиот ден шверцерски проба да протне закон

Недобивањето на датум за преговори за членство во ЕУ е единствено казна за погрешните политики на Заев и неговата влада, рече во интервјуто за „Журнал“ претседателот...

Македонија 01.11.19 | 08:00

Законот за дроги со европско знаменце денеска пред пратениците

Спречување и сузбивање на злоупотребата на опојните дроги и психотропни супстанции, спречување нивно недозволено производство и промет, како и на растенија од кои...

Македонија 22.10.19 | 14:50

Не можете да одите во ЕУ и да глумите европски вредности, а истиот ден шверцерски да доставувате закон за вашиот бизнис

Не треба да сте голем научник за да видите што треба да направите. Само треба да ги видите оние 4 услови кои што пред 18 месеци беа поставени, пред сè и над сè владеење на...

Македонија 21.10.19 | 21:06

Очите на цел свет вперени кон него, а тој го турка Законот за дроги со свропско знаменце

Истиот ден кога го испративме Зоран Заев во Брисел да лобира, да се обиде да добие датум за  преговори, во Собранието добивме честитка од „Илинденска“ бр.2 – Предлог-закон...

Македонија 16.10.19 | 14:56

За Владата е приоритет: Законот за опојни дроги во Собрание со европско знаменце

Владата го достави предлог законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанции во Собранието.Материјалите се веќе пристигнати во Законодавниот дом и може...