Ознака: Закон јо
Македонија 14.02.20 | 17:17

Лашоска кон Александрова: Најлошиот од ВМРО-ДПМНЕ е подобар од најдобриот во СДСМ

Во Собранието во тек е седницата за предлог-законот за јавно обвинителство на која најголем дел од дискусијата се сведува на обвинувања помеѓу СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и независната...

Македонија 13.02.20 | 19:34

Собраниската седница за законот за јавното обвинителство закажана за 21 часот

Седницата за законот за јавното обвинителство ќе се оддржи вечерва во 21 часот. Ова е најновата информација која ја добиле пратениците. Официјална потврда за седницата...

Македонија 10.02.20 | 13:42

Зендели: Беса нема да го поддржи законот за ЈО

Пратеникот на Беса Фадил Зендели денеска изјави дека нема да гласа за потребата за донесување на законот за јавно обвинителство, и дека тие не биле консултирани за последната...

Македонија 31.01.20 | 11:56

Почна средбата на работната група за законот за ЈО

Во Собранието почна средбата на работната група за законот за јавно обвинителство, на која се присутни министерката за правда Рената Дескоска, како и претставници од...