Ознака: Жаклина Пешевска
Економија 04.11.20 | 14:14

Пешевска: Без опозицијата немаше да се донесе ребалансот на буџетот

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска преку статус на Фејсбук објавува дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ како одговорна партија пред граѓаните направиле кворум...

Македонија 07.10.20 | 11:47

Жаклина Пешевска нова претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја избра Жаклина Пешевска за претседателка на Унијата на жени. Како што информираат од партијата, Пешевска е актуеленна пратеничка...

Македонија 23.01.20 | 13:48

Понекогаш судбината знае да си поигра со луѓето, но тука е хуманоста: Пешевска ги посети мајката и синот од Велес

Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ денеска ги посети Јордан и неговата мајка Ангелина од Велес кои живеат во ужасни услови и на кои итно им е потребна помош од државата. Утринава...

Македонија 06.01.20 | 13:38

Пешевска: СДСМ во паника од неминовниот изборен пораз шири говор на омраза и антисемитизам

СДСМ во паника од неминовниот изборен пораз шири говор на омраза и антисемитизам. Нападите на  функционери на СДСМ кон министерката во МТСП Рашела Мизрахи, на верска...