Ознака: зајас
Македонија 15.12.20 | 16:19

Основно училиште во Зајас набавува дрва за огрев за 7,5 милиони евра и покрај онлајн наставата

Основното училиште „Фаик Коница“ во Зајас отвора јавна набавка за дрва за греење од мегаломанска сума. Вредност на склучениот договор со вклучен ДДВ е 438.252.000,00 денари. Име...

Македонија 21.11.20 | 12:20

Зеколи: Ахмети не успеа од Чаир да направи Зајас, а Заев успеа Македонија да ја направи Муртино

За три години Заев ја направи цела Македонија Муртино, прецизен е ексамбасадорот и политички аналитичар Арсим Зеколи. Али се обидуваше цела деценија од Чаир да направи...

Црна хроника 26.10.20 | 17:44

Жител на Зајас си се шетал по селото иако бил во карантин

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против М.М.(46) с.Зајас, кичевско, поради постоење основано сомение за сторено кривично...

Црна хроника 14.11.19 | 16:54

Очув се обидел да силува девојче

Вчера во полициската станица во Кичево од страна на Центарот за социјални работи во Кичево било пријавено дека А.А.(46) од с.Зајас, кичевско, извршил обид за обљуба на малолетничка,...

Црна хроника 14.08.19 | 16:12

Приведен жител на Зајас, запалил бандера на ЕВН

На 14.08.2019 во 10.50 часот во Полициското одделение Зајас пријавено е дека во селото, во месноста Думовско маало настанал пожар, при што зафатена е сува трева и бандера, сопственост...

Црна хроника 06.03.19 | 19:52

Пожар во Зајас, се гасне со канадери

На територијата на селото Зајас е активен пожар во близина на куќите, а во неговото гаснење се ангажирани авиони. Пожарот се случил попладне. Поради зачестените полски...