Ознака: заевизам
Македонија 12.03.22 | 14:06

Мицкоски: Во Македонија има два паралелни света, едниот е реалниот во кој што граѓаните едвај врзуваат крај со крај, а другиот е на послушниците на заевизмот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ја посети општината Свети Николе по повод големиот празник Тодорова сабота, при што медиумите го запрашаа за...

Македонија 26.01.22 | 08:50

Да се раскрсти со заевизмот на предвремени избори, и тоа час поскоро

Стандардот на граѓаните пропаѓа тоне, а на власта на Заевизмот око не и трепнува, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Цените на мало во декември се поскапени за 6%, поскапени се горивата,...

Економија 21.01.22 | 09:28

Штетите од заевизмот во енергетиката, народот ги плаќа два пати, преку буџет и преку повисоки сметки

Поради неспособноста и неодговорноста на кадрите на заевизмот, каков што е пионот Ковачевски, граѓаните плаќаат 15% поскапо парно и струја, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Доколку...

Македонија 16.01.22 | 10:14

Ковачевски има влада напишана од Заев, истите министри кои ја пропаднаа економијата и го зголемија криминалот

Легитимитетот на владата на Ковачевски од старт е изгубен, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Пиунот Ковачевски беше инсталиран од страна на неговиот ментор Зоран Заев. Тој беше поставен...

Економија 03.01.22 | 09:14

ВМРО-ДПМНЕ: Заевизмот направи семејство кое плаќало 2.000 денари за струја сега да плаќа над 2.300 месечно плус ДДВ

Заевизмот ја поскапи електричната енергија за граѓаните. Ова поскапување е колку две нови сметки на годишно ниво. Ете каков катастрофален удар на стандардот предизвика...

Економија 31.12.21 | 11:23

Антовски: Заевизмот удри по граѓаните

Стевче Антовски, член на Комисија на ВМРО-ДПМНЕ за енергетика, на прес конференција ја критикуваше одлуката за укинување на дневната ефтина тарифа на струјата. Целосен...

Македонија 31.12.21 | 08:48

ВМРО ДПМНЕ: Заевизмот ја честиташе Новата година со 15 отсто поскапување на струјата

Заевизмот им ја честиташе Новата година на граѓаните со над 15% поскапување на струја. Таму кај што Заев застана Ковачевски продолжи со уништување на стандардот на народот....

Македонија 04.11.21 | 21:56

ВМРО-ДПМНЕ: Заевизмот го претвори партискиот рекет во државен рекет на чело со АНБ и обвинителски структури

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека станува збор за огромен скандал тоа што истражители на АНБ вршеле рекет на бизнисмени. Прашањето е што барале вработени во АНБ да соработуваат...

Македонија 28.10.21 | 09:57

Левица повикува: Зaевизмот мора да падне – овде и сега!

Зaевизмот мора да падне – овде и сега, се вели во официјалниот партиски став на Левица пред вториот круг на изборите. Ви го пренесуваме нивното соопштение во целост: Партиското...

Македонија 27.10.21 | 20:02

Левица повика да се гласа против власта на СДСМ и ДУИ

Зaевизмот мора да падне – овде и сега, се вели во официјалниот партиски став на Левица пред вториот круг на изборите. Ви го пренесуваме нивното соопштение во целост: Партиското...

Македонија 21.09.21 | 11:53

Героски со збирка од најдобрите Заевизми

Четиринасет луѓе ви изгореа во пожар во болница. – И што сега, да се полиеме со бензин и да се самозапалиме? *** Што е со оставките? – Ако може мртвите да ги оживееме, сите...

Македонија 19.11.20 | 11:17

Миле Јовановски: Ова е заевистички суд!

По Боки 13, расправија со судијката Софче Ефремова имаше и неговиот татко Миле Јовановски. Тој реагираше на листинзите од телефонските разговори што ги презентираше...

Македонија 22.05.20 | 16:34

Гордана Силјановска Давкова: Вирусот „Заевизам“ ја зарази Владата, а потем и Комисијата за заразни болести, за која мислев дека е имуна на него!

Професорката Гордана Силјановска- Давкова на социјалните мрежи напиша: ВИРУСОТ наречен „ЗАЕВИЗАМ“! Ја помните ли дефиницијата на „ЗАЕВИЗМОТ“: кажувам, негирам,...

Македонија 21.10.19 | 00:49

ВМРО-ДПМНЕ прославува пад на заевизмот: Никогаш северна, само Македонија

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ вечерва објави неколку видеоснимки на кои се гледа како симпатизери на партијта го прославуваат падот на Зоран Заев и неговата Северна. Вечерва...

Македонија 17.05.19 | 11:41

Мултикултурализам на заевизам

Политичкиот аналитичар и колумнист Арсим Зеколи во неколку зборови ја опишува ситуацијата во Македонија во моментов. Исусово распетие на прсти, Алах на усти, Петокрака...

Македонија 07.04.19 | 22:13

Расте речникот на муртиноизми – дополни и ти

Америка успеа да состави обемен „речник на бушизми“, но ние сме на добар пат да ѝ ја земеме славата и за најобемен речник на бисери, заевизми, да го прогласиме нашиот...

Македонија 01.04.19 | 21:19

Да го победиме заевизмот со гласачко ливче!

Во животот има работи за кои вреди да се бориш, а ова е токму тоа време, ова е борбата на нашата генерација по која ќе се паметат одлучните, порача вечерва претседателот...

Македонија 13.03.19 | 17:24

Мицкоски: Ова СЈО е симбол на Заевизмот и не ги исполни очекувањата на граѓаните

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешното гостување во вестите на телевизија Сител, истакна дека Специјалното јавно обвинителство е симбол на заштита...

Македонија 08.03.19 | 19:22

Реалниот живот не се баловите на кои оди Заев, туку живот со сиромаштија и беспарица

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во работна посета на Гостивар, а откако претходно беше во фабриката за тули, замина во населбата Циглана...

Македонија 04.03.19 | 20:51

Силјановска: Авторитаризмот во Македонија има име, се вика „заевизам“

Во Република Македонија авторитаризмот е препознатлив под терминот „заевизам“, а од демократијата нема ниту трага, рече на средбата со граѓаните во општина Сопиште,...