Ознака: заевизам
Македонија 19.11.20 | 11:17

Миле Јовановски: Ова е заевистички суд!

По Боки 13, расправија со судијката Софче Ефремова имаше и неговиот татко Миле Јовановски. Тој реагираше на листинзите од телефонските разговори што ги презентираше...

Македонија 22.05.20 | 16:34

Гордана Силјановска Давкова: Вирусот „Заевизам“ ја зарази Владата, а потем и Комисијата за заразни болести, за која мислев дека е имуна на него!

Професорката Гордана Силјановска- Давкова на социјалните мрежи напиша: ВИРУСОТ наречен „ЗАЕВИЗАМ“! Ја помните ли дефиницијата на „ЗАЕВИЗМОТ“: кажувам, негирам,...

Македонија 21.10.19 | 00:49

ВМРО-ДПМНЕ прославува пад на заевизмот: Никогаш северна, само Македонија

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ вечерва објави неколку видеоснимки на кои се гледа како симпатизери на партијта го прославуваат падот на Зоран Заев и неговата Северна. Вечерва...

Македонија 17.05.19 | 11:41

Мултикултурализам на заевизам

Политичкиот аналитичар и колумнист Арсим Зеколи во неколку зборови ја опишува ситуацијата во Македонија во моментов. Исусово распетие на прсти, Алах на усти, Петокрака...

Македонија 07.04.19 | 22:13

Расте речникот на муртиноизми – дополни и ти

Америка успеа да состави обемен „речник на бушизми“, но ние сме на добар пат да ѝ ја земеме славата и за најобемен речник на бисери, заевизми, да го прогласиме нашиот...

Македонија 01.04.19 | 21:19

Да го победиме заевизмот со гласачко ливче!

Во животот има работи за кои вреди да се бориш, а ова е токму тоа време, ова е борбата на нашата генерација по која ќе се паметат одлучните, порача вечерва претседателот...

Македонија 13.03.19 | 17:24

Мицкоски: Ова СЈО е симбол на Заевизмот и не ги исполни очекувањата на граѓаните

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешното гостување во вестите на телевизија Сител, истакна дека Специјалното јавно обвинителство е симбол на заштита...

Македонија 08.03.19 | 19:22

Реалниот живот не се баловите на кои оди Заев, туку живот со сиромаштија и беспарица

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во работна посета на Гостивар, а откако претходно беше во фабриката за тули, замина во населбата Циглана...

Македонија 04.03.19 | 20:51

Силјановска: Авторитаризмот во Македонија има име, се вика „заевизам“

Во Република Македонија авторитаризмот е препознатлив под терминот „заевизам“, а од демократијата нема ниту трага, рече на средбата со граѓаните во општина Сопиште,...

Македонија 03.03.19 | 16:36

Мицкоски: Заевизмот го понуди девастираниот блефер Пендаровски

Кадровската криза во СДСМ е толку голема, што откако ги вработија сите роднини на функционери и не остана незапослен роднина на функционер, започнаа нов процес да ги...

Македонија 27.02.19 | 23:58

Со жена-претседател ќе го победиме заевизмот

Во емисијата „Печат на неделата“ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој говореше дека e време заевизмот да се уништи, а тоа може преку негов...

Македонија 27.02.19 | 21:47

Мицкоски: Не можев да поверувам дека „заевизмот“ до толку ќе земе замав

Столчето во НАТО не значи дека Македонија влегла во НАТО. Македонија ќе влезе во НАТО за една година од сега, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во...