Ознака: Заев-Николоски
Македонија 02.06.21 | 13:25

Предизвика мачнина кај моето семејство: Во друштво на сопругата, децата и родителите Заев ја гледал изјавата на Николоски

На денешното рочиште во Основниот граѓански суд во Скопје, каде продолжи судењето за клевета во тужбата на премиерот Зоран Заев против потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 02.06.21 | 12:41

Уште една лага? Заев на суд призна дека не поседува записник дека го пријавил случајот „Рекет“ кај Русковска

Премиерот Зоран Заев, кој денеска во Основниот суд сведочи во случајот на неговата тужба за клевета против потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, пред...

Црна хроника 02.06.21 | 12:16

Заев потврди дека имал неколку средби со Бојан Јовановски

Нанесена ми е штета на угледот и честа заради политички цели. Тужениот зборуваше апсолутна изјава со цел да се изманипулира јавноста со случајот „Рекет“, рече во судот...

Македонија 02.06.21 | 11:45

Заев повторно со најскапиот адвокат во државата против Николоски кој се брани сам, без адвокат

Во Основниот граѓански суд денеска продолжува судењето за клевета во тужбата на премиерот Зоран Заев против потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски. Станува...

Македонија 06.04.21 | 13:19

Николоски: Останувам на тоа што сум го кажал, со Заев ќе се видиме на втори јуни на суд

Благодарам што дојдовте, за жал денеска рочиштето во кое што Зоран Заев ме тужи за клевета во однос на тоа што го кажав и позади кое што стојам, а тоа е дека случајот „Рекет“...

Македонија 24.09.20 | 11:39

Николоски за Заеви: Ако е целта да ме замолчат мене или ВМРО-ДПМНЕ, си прават контра услуга

Повторно сме сведоци на еден апсурд, а тоа е дека ја малтретираме јавноста и вас и Судот и себе со апсурдни работи кои што ги смислува власта, порача по денешното рочиште...

Македонија 24.09.20 | 11:25

Заев зеде најскап адвокат, но јас пак сам ќе се борам за вистината, порача Николоски

Ако е целта да ме замолчат мене или да го замолчат ВМРО-ДПМНЕ, мислам дека грешат, дека си прават контра услуга и мислам дека ова е најлошиот пат кој што го избрале, рече...

Македонија 24.09.20 | 09:57

Николоски: Не можам да ја разберам опседнатоста на семејството Заеви со мене

Најмоќниот човек во Македонија ме тужи за клевета. Ова не можете нигде да видите во демократскиот свет рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски по денешното...

Македонија 24.09.20 | 09:31

Заев не дојде на рочиштето со Николоски

Премиерот Зоран Заев не се појави на рочиштето од тужбата против потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски. Заев е навреден од изјавата на Николоски дека...

Македонија 24.09.20 | 08:06

Заев го тужи Николоски: Премиерот е навреден од изјавата дека е на врвот на пирамидата која изрекетирала 20 милиони евра

Премиерот Зоран Заев и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски денеска ќе се соочат на суд поради тужба која ја поднел лидерот на СДСМ. Тој е навреден од...