Ознака: Заев и Филипче
Македонија 30.09.21 | 16:06

За Заев и Филипче е најважно да врват тендерите

Венко Филипче и Зоран Заев можеби направија еден привиден трик и димна завеса за да можат да се извлечат од овој скандал. Собранието не може да заседава затоа што над...

Македонија 24.09.21 | 12:53

Филипче останува министер до Нова година: Дури и Заев да му прифати оставката, Собранието не може да му ја констатира

Тактизирањето на Зоран Заев успеа. Одлолговлекувањето на одлуката дали ќе му ја прифати оставката на министерот за здравство Венко Филипче поради пожарот во Тетово...

Македонија 19.09.21 | 12:26

Филипче и Заев треба да си дадат веднаш оставка за да може истрагата да се одвива непречено

На денешната прес конференција портпаролот Димче Арсовски беше запрашан за коментар во врска со оставките на Венко Филипче и Зоран Заев за горењето на модуларната...

Македонија 19.09.21 | 12:10

СДСМ ја призна автентичноста на фотографиите на Заев и Филипче на грчките плажи

Браќа по одмори и браќа по криминал.ВМРО-ДПМНЕ не е извор на фотографиите на Вице и Венко од грчките плажи, но е извор на несомнениот заклучок дека се бизнис ортаци, нешто...

Македонија 18.09.21 | 16:58

Филипче организира тендери за модуларни болници кои горат за две минути

Неспособната влада предводена од Зоран Заев и неговиот министер Венко Филипче убија 14 лица во модуларната болница во Тетово.Кога Филипче го води здравството резултатот...

Македонија 10.09.21 | 09:02

Не може да има објективна истрага за пожарот кога Заев и Филипче ќе водат истрага за Заев и Филипче

Заев веќе втор ден се крие од јавноста за трагедијата во Тетово, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Дознавме дека моралната одговорност на Филипче ќе зависела од истрагата. Но Филипче...

Македонија 26.08.21 | 13:58

На 17 октомври ќе почне крајот на политичарите од типот на Заев и Филипче

Неспособноста на Филипче и Заев се покажува и во овој четврти бран на корона.Освен провизии, кампањи со народни пари се покажа дека не знаат да направат ништо, обвинија...

Вести 17.04.21 | 20:23

Гостиварец удри во знак со квадрицикл какви што возат Заев и Рашковски

Седумнаесетгодишникот, кој пред некој ден во обид да сними видео за социјалните мрежи, оштети сообраќаен знак доби две пријави од полицијата. Тој, попладнево е повикан...

Балкан 14.04.21 | 20:10

„Спутник“ во Србија шанса за Заев и Филипче конечно да набават вакцини

Рускиот фонд за директни инвестиции (РДИФ) на својата веб-страница објави дека Институтот Торлак почнал со производство на руската вакцина Спутник В во Србија, јави...

Македонија 13.04.21 | 08:51

Филипче и Заев, ќе одговарате!

Секојдневно умираат по неколку десеттина лица, системот не организиран за да даде соодветен одговор, ама Филипче и Заев се „организирани“ и за викенд се одмараат, поточно...

Црна хроника 12.04.21 | 13:09

Meѓу нив не се моторџиите Заев и Филипче: 213 санкционирани возачи на мотоцикли

Во текот на вчерашниот ден (11.04.2021) спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на прекршоци што ги чинат...

Македонија 04.04.21 | 13:00

Сите починати досега од корона одат на совеста на Заев и Филипче

И еден милион соопштенија да напишат од штабот на СДСМ нема да го исперат срамот, тагата и трагедијата дека се виновни за смртта на близу 4.000 наши сограѓани. Сите починати...

Македонија 02.04.21 | 16:12

Заев и министрите летале со хеликоптер за леталото да исполни часови за летање

Премиерот Зоран Заев и министрите денеска летаа со хеликоптер до Прилеп и назад во Скопје за да се исполнат часовите за летање, информираат од Министерството за внатрешни...

Македонија 19.03.21 | 22:02

Сите лаги на Зоки ваксајнс и Филипче

Пратеникот Антонио Милошоски потсети на сите лаги на двоецот Заев-Филипче за тоа кога ќе стигнат вакцините. Филипче, еден ден пред дочекот на Новата Година ги лажеше...

Македонија 11.03.21 | 12:00

Заев и Филипче должат одговор кој им го платил авансот на Кинезите и кому му биле вратени парите

Два дена по избивањето на скандалот со набавката на кинеските вакцини кој го објави „Ла Верита“ едно прашање остана неодговорено. Дека власта се обидувала преку сомнителна...

Македонија 03.02.21 | 16:37

Филипче: Ќе се вакцинираме со кинески вакцини

Првата количина вакцини против Ковид-19 кои ќе пристигнат во земјава во февруари ќе бидат кинеските вакцини. Ние практично целокупниот процес на имунизација согласно...

Македонија 20.01.21 | 15:46

Филипче прв, Заев меѓу првите ќе прими вакцина за корона

Премиерот Заев  истакна дека од политичарите прв веројатно ќе се вакцинира министерот за здравство, Венко Филипче. Така е редот, рече Заев, по лекарите и медицинскиот...

Македонија 14.12.20 | 10:43

Аферите на Заев, наспроти гревовите на Мицкоски: Поткуп со милиони евра или вежбање во теретана

Политичката сцена во државава изобилува со негативни вести. Едниот табор на дневна основа лиферува вести за своите противници, исто како и противничкиот табор. Од таквата...

Македонија 23.11.20 | 09:00

Филипче секој ден завива десетици семејства во црно

Филипче и Заев се директно одговорни што луѓе умираат поради недостаток на кислород и места во болниците, со оставка ќе спасат животи, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата...

Македонија 02.11.20 | 09:12

Додека Заев и Филипче чекаат и си ги тераат бизнисите, граѓаните се оставени сами на себе

Црните рекорди на Филипче продолжуваат. И додека бројката на заразени се движи околу 30 проценти од бројот на тестирани во едно деноноќие, Филипче наместо да делува си...