Ознака: задруга
Балкан 16.03.22 | 12:15

Веља Невоља бил во врска со двојничка на Дијана Хркаловиќ: Весна раскажа како го запознала „екстравагантниот“ Беливук

Ѕвездата на „Задруга“, Невена Савиќ, била во врска со Вељко Беливук – Веља Невоља, лидерот на злогласниот српски криминален клан, кој стана познат во јавноста откако...

Естрада 21.01.22 | 12:37

Јутјуберот Стефан Лазаров влегува во „Задруга“?: Ќе го решава недоразбирањето со раперот Ша и старлетата Тара Симов?

Познатиот македонски јутјубер Стефан Лазаров добил понуда да влезе во популарното српско реално шоу „Задруга 5“. Ова се случило откако раперот Ша влезе повторно во...

Естрада 03.01.22 | 22:20

Oваа Словенка имаше секс во тоалетот во „Задруга“

Регионот со денови за случувањата во реалното шоу „Задруга“. Таму девојката по име Дениз Дејм имаше секс со Стефан Микиќ во тоалетот од куќата. Дениз е од Словенија...

Сцена 20.03.20 | 11:35

Анабела направи хаос во Задруга: Џогани ме тепаше 17 години, со шминка ги покривав модриците

Ситуацијата во српското реално шоу Задруга се повеќе се вжештува. Пред неколку дена во вилата влезе пејачката Анабела Атијас, мајка на победничката од минатата сезона...

Естрада 03.07.19 | 11:25

На Луна ѝ ја зголемија дозата со лекови, пред финалето ужасно се плаши

Пред самиот крај на втората сезона на „Задруга“, лекарите ѝ ја зголемија дозата на лекови на Луна Џогани, откако во последните денови не можела да спие поради кошмари....

Естрада 27.06.19 | 10:58

Луна од „Задруга“ излегува богата: Откриени деталите од договорот со „Пинк“

По завршувањето на првата сезона на „Задруга“, Луна Џогани од продукцијата доби 16 илјади евра, наместо договорените 40 илјади, затоа што за време на шоуто често добиваше...