Ознака: забрането пушење
Твитови 21.12.19 | 09:41

Јакоски: Убедливо најку*тонскиот потег на Владата

На тема здравје убедливо најкуртонски потег што го има направено владата е тоа што практично го нормализираше пушењето во затворени јавни површини. Убеден сум дека...

Музика 18.12.19 | 21:49

За нивните први сексови се пее во овие хитови

Ако денеска за сексот, развратот и блудот се зборува како за нешто вообичаено, како добар ден, порано сексот, особено првиот, бил тема на која ѝ се приоѓа со многу внимание....

Свет 27.09.19 | 22:15

Од 1 октомври забрана за пуштење и на терасите на зградите во Русија

Од 1 октомври во Русија стапува во сила забраната за пушење на терасите на станбените згради. Новите мерки се дел од измените на противпожарните прописи, а според Би...

Балкан 30.07.19 | 08:47

Строги забрани за пушење во Грција, интервенира и полицијата

Регионалните власти во Грција во понеделникот добија детални упатства за строго спроведување на забраната за пушење , која официјално стапи во сила пред повеќе од една...

Свет 01.07.19 | 12:29

Oд денес забрането пушење и на отворено во Шведска

Во Шведска денеска стапува на сила забраната за пушење на отворено на некои јавни места, како што се игралишта и перони на железничките станици. Со новите правила, исто...

Патувања 30.05.19 | 09:05

Грција почна да забранува пушење на плажа – ова е првата грчка плажа за непушачи

Островот Серифос, во пресрет на 31 мај “Светскиот ден во борба против пушењето”, донесе одлука дека на плажата Вај, која се наоѓа на овој остров нема повеќе да биде дозволено...

Македонија 11.01.19 | 22:26

…И цигара после чинот

По изгласувањето на уставните промени власта и двотретинското мнозинство прославува во Собвранието на Република Македонија. Пратениците на владејачката коалиција...