Ознака: забрана за тешки возила
Сервиси 04.01.20 | 11:31

Забрана за влез на товарни возила во Грција поради очекувано невреме

МВР ги известува граѓаните дека од 5 часот на 5 јануари до 24.00 на 6-ти, според добиените информации од грчките погранични служби, се воведува забрана за влез за сите товарни...

Сервиси 04.12.19 | 08:42

Укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патот Гостивар-Стража-Кичево

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Стража-Кичево и обратно, од ноќеска на полноќ е укината, информираат од АМСМ. Поради интензивни...

Сервиси 02.07.19 | 18:23

Стартува забраната за тешки товарни возила за викенди на патот Скопје-Охрид-Скопје

Министерството за внатрешни работи информира дека се воведува привремен сообраќаен режим во летниот период на патот Скопје – Охрид. Со цел одбегнување на застој...

Сервиси 23.01.19 | 18:16

Забрана за сообраќај за камиони на патот Струга – Ќафасан и на Стража

Поради интензивни врнежи од снег, на патниот правец Струга – г.п. Ќафасан во 16:45 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопштија од ЈП „Македонија...

Сервиси 09.01.19 | 17:15

Снегот почна да прави проблеми: Сообраќајка го блокираше патот Велес-Штип

Снегот почна да прави проблеми во Македонија. Моментално поради сообраќајна незгода е блокиран патниот правец Велес-Штип. Засега нема детали за тоа како се случила...