Ознака: забава
Црна хроника 28.03.21 | 10:51

Полицијата растурила забава во семејна куќа во Куманово, имало 11 малолетници и 10 возрасни

На 27.03.2021 во 20.48 часот, по претходна пријава, полициски службеници од СВР Куманово извршиле контрола во семејна куќа на ул.„Народна револуција“ во Куманово, сопственост...

Црна хроника 25.01.21 | 10:58

Лицата кои на 8 јануари се забавуваа во стан, треба да платат по 2000 евра казна

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против осум лица за кривично дело – Непостапување според здравствените...

Црна хроника 17.01.21 | 12:53

Уапсени 13 лица на две нелегални домашни забави во Скопје и Битола

Во две нелегални забави во Скопје и во Битола, полицијата уапсила вкупно 13 лица, кои ги прекриле мерките за заштита од Ковид-19. Ноќеска во 2.45 часот, по претходно добиени...

Свет 12.01.21 | 14:40

Среде пандемија цел Мадрид игра Макарена на снегот

Снежното невреме Филомена предизвика огромни проблеми ширум Шпанија, а особено во главниот град, Мадрид, каде што наносите од снег предизвикаа затворање на аеродормот...

Црна хроника 05.01.21 | 12:16

Правеле забава во подземна гаража во Карпош: Уапсени осум лица

Осум лица се уапсени откако биле откриени како прават забава во подземна гаража во скопско Тафталиџе. На 04.01.2021 во 03.00 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници...

Свет 02.01.21 | 22:52

На забава во Барселона имало 200 лица, организаторите казнети со милиони евра !

Шпанската полиција прекина нелегална забава во хангар во близина на Барселона, која траеше повеќе од 40 часа. На забавата по повод новогодишната ноќ присуствуваа околу...

Црна хроника 27.12.20 | 14:46

Спасовски потврди дека полицијата ја растурила забавата во Волково

Министерот за внатрешни работи информира дека полицијата деновиве растурила неколку забави. Се лумпувало, се шмркало: Растурена забава во Волково, кај ди-џејот била...

Црна хроника 27.12.20 | 14:34

Не помислувајте на журки на Нова Година, може да заработите кривична пријава

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека МВР има посебен оперативен план како ќе постапува за време на празниците, а тоа значи дека секаде...

Црна хроника 27.12.20 | 10:56

Се лумпувало, се шмркало: Растурена забава во Волково, кај ди-џејот била најдена дрога

Синоќа пред полноќ во викендица во скопско Волково, полицијата по претходно добиени оперативни сознанија полицијата дека се одржува приватна забава, ги лишиле од слобода...

Свет 23.12.20 | 16:51

Шефот се криел под маса: Полицијата прекинала предновогодишна забава во фирма

Полицијата вчеравечер прекинала божикната забава на една компанија во Шарбрукен, Германија поради непочитување на мерките за ковид-19. Пријавата дошла од страна на двајца...

Црна хроника 11.12.20 | 17:14

Koчанчани си правеле забава на тераса и во двор среде корона

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Д.П. (22) и Г.П. (44), двајцата од Кочани, поради постоење основано сомнение за...

Свет 10.12.20 | 14:08

Пијани калуѓерки, диџеј и ни трага од маска: Уапсени 67 млади на ковид-забава во Шпанија

Шеесет и седум лица се идентитфикувани и приведени како учесници во целоноќна забава во еден хостел во Шпанија на која не се почитувала ниту една заштитна анти-корона...

Естрада 30.11.20 | 17:35

По бурата критики во јавноста: Рита Ора се извини за „ковид-забавата“ и плати 10.000 фунти

Откако наиде на јавна осуда за организирање тајна забава по повод нејзиниот 30. роденден, со што ги прекрши анти-корона мерките, Рита Ора се извини на Инстаграм. Во пораката...

Калеидоскоп 23.11.20 | 13:51

Седуммина починати во Русија, пиеле средство за дезинфекција откако им снемало алкохол на забава

Седум лица починале, а уште двајца се на интензивна нега во кома откако на забава почнале да пијат средство за дезинфекција на раце, наводно, зошто алкохолот им се потрошил....

Балкан 23.11.20 | 12:26

И претседателот заработи казна зошто бил на роденден, казнети и неколку полицајци

Албанскиот претседател Илир Мета и неговата сопруга Моника Круемади, лидерка на опозициското Движење за социјалистичка интеграција, казнети се со парична казна поради...

Црна хроника 04.11.20 | 18:32

Момче од Кочани наместо да седи во изолација организирало забава со многу гости

Момче од Кочани, наместо да седи во изолација, организирал забава во својот дом на која присуствувале поголем број луѓе. Како што информираа од МВР, надворешната канцеларија...

Скопје 31.10.20 | 22:53

„Жена од султана“: Луда журка среде Скопје, аплауз за Филипче и Спасовски

Вечерва во еден од скопските клубови се случува луда журка и покрај мерките кои што важат за останатите локали. Се пее „жена од султана“, се пуши и игра, а за некаков...

Македонија 04.10.20 | 11:29

Недопирливи за законот: Синоќа Аватар си грмеше, ниту дистанца, ниту маски

Журка до рани утрински часови, преполна дискотека, без заштитна маска, без никаква дистанца и српскиот пејач Девито. Ваква е сликата од вчерашната забава во струмичкиот...

Црна хроника 04.10.20 | 08:49

Кога системот не функционира: Повторно забава во „Мош“, 50 полицајаци биле неми набљудувачи на кршење на законот

Околу 50 полицајци пристигнале синоќа во кафе-барот „Мош“ во центарот на Скопје, кој  продолжи со работа, откако завчера му била поднесена пријава за пречекорување...

Свет 29.09.20 | 10:33

Една година затвор за правење журки во време на пандемија

 Судот во американската сојузна држава Мериленд го осуди 42-годишниот Шон Маршал Мајерс на една година затвор поради непочитување на мерките за спречување на ширењето...