Ознака: За наше Куманово
Македонија 01.11.21 | 15:36

„За наше Куманово“: Ќе ги разгледаме програмите на противкандидатите, најдобрите проекти ќе ги оствариме

Граѓанската иницијатива „За наше Куманово“ се заблагодари на сите граѓани кои ги поддржаа и во првиот и во вториот круг од локалните избори и му дадоа доверба на нивниот...

Македонија 29.10.21 | 19:19

„Што ќе му направу, фамилија ќе му плаче“: Фатени закани и пораки од младината на СДСМ Куманово

Локалните избори претставуваат натпревар на идеи, каде кандидатот за градоначалник со најдобри предлози за проекти победува и во следните 4 години заедно со неговиот...

Македонија 26.10.21 | 11:57

Димитриевски: Им благодарам на моите социјалдемократи основачи на СДСМ Куманово за поддршката во вториот круг

Расте поддршката на поранешниот социјалдемократ Максим Димитриевски, која доаѓа токму од партиајта од која беше исклучен. „Голем број на истакнати членови од мојата...

Македонија 25.10.21 | 22:36

Основачот на СДСМ Куманово Миле Арсовски: Го поддржувам Димитриевски затоа што покажа како се работи за сите граѓани

Голем број истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и Миле Арсовски застанаа...

Македонија 25.10.21 | 13:27

Кандидат за советник на СДСМ нападнал противничка од „За наше Куманово“

Кандидатот за советник од граѓанската иницијатива „За наше Куманово“ Николај Павловски, на денешната прес-конференција информираше дека жена кандидат за советник...

Македонија 21.10.21 | 17:57

Димитриевски: Во следниот мандат ќе реализираме повеќе од 800 проекти

Ве повикувам сите, на 31 октомври да ни дадете поддршка за да продолжиме со унапредување на Куманово. Во изминатиот период реализиравме 400 проекти, а нашиот план и амбиции...

Македонија 14.10.21 | 22:25

Ние Кумановци не виткаме кичма!

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски во вечерашното гостување на телевизија Телма на предизборното соочување со кандидатите...

Македонија 14.10.21 | 12:33

Димитриевски: Купивме пајак возило за МВР, но работи селективно – во еден дел собира, во друг не влегува

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски во Студио 10 на телевизија 24 истакна дека тротоарите се враќаат на граѓаните, по примерот...

Македонија 14.10.21 | 08:27

Атанасов: Се раѓа нова политичка сила која овој народ ќе го поведе во подобро живеење

Поранешниот заменик-министер за образование и наука, професорот Петар Атанасов вечерва од населеното место Пожарно во Куманово, во населеното место на кандидатот...

Македонија 13.10.21 | 11:51

Димитриевски: Од долгови од 11 и пол милиони евра, денеска Куманово има 4 милиони евра плус на сметка

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во гостувањето во емисијата „Став“ на ТВ Плус потенцираше дека од општина со долгови...

Македонија 07.10.21 | 18:02

Вера Антиќ: Благодарност до Димитриевски за свеченостите за промоција на ликот и делото на Блаже Конески

Вера Стојчевска Антиќ, историчар на книжевност, кнежен твореник и славист изрази поддршка за независниот кандидат и актуелен градоначалник на Општина Куманово Максим...

Македонија 06.10.21 | 21:55

Сè повеќе луѓе се приклучуваат на граѓанското движење: Максим Димитриевски ги обедини кумановци

Граѓаните на Куманово, вечерва од пред храмот на спортот – комплексот Соколана, каде годинава почна првата фаза од реконструкцијата, ја испратија пораката дека...

Македонија 06.10.21 | 13:27

„За наше Куманово“: Поголема грижа и олеснувања за семејствата на лицата со попреченост

Кандидатот за советник од граѓанската иницијатива „За наше Куманово“ Тања Тодоровска денеска одржа прес-конференција на која ги најави проектите за реализација по...

Македонија 05.10.21 | 13:49

Куманово било и ќе биде град на чевли и текстил

Независниот кандидат за градоначалник на Општина Куманово Максим Димитриевски и носителката на листата кандидати за советници Ивана Ѓорѓиевска од граѓанската иницијатива...

Македонија 01.10.21 | 21:47

Ѓорѓиевска и Димитриевски ќе го направат Куманово европско, модерно и просперитетно место за живеење

Носителката на листата за кандидати за советници во идниот Совет на Општина Куманово Ивана Ѓорѓиевска од граѓанската иницијатива „За наше Куманово“, истакна дека...

Македонија 30.09.21 | 23:59

Централата бара од лекари, негувателки, полицајци да донесат 10-15 гласачи со име, презиме, датум на раѓање и телефон

Кандидатот за советник од граѓанската иницијатива „За Наше Куманово“ Николај Павловски, на прес-конференција обелодени злоупотреба од страна на централната власт...

Македонија 26.09.21 | 19:35

„За наше Куманово“: Спасовски наместо да го злоупотребува МВР, да го расчисти случајот со апсењата на граници со огромно количество на дрога

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски наместо да го злоупотребува МВР, да го расчисти случајот со апсењата на граници со огромно количество на дрога и психотропни...