Ознака: врски
Македонија 18.11.20 | 17:01

Сведоштво: Дури и во време на епидемија се вработува медицински кадар според врски, а не според стручност

Дури и во време на сериозна епидемија која предизвикува смрт на десетици граѓани дневно, во здравствениот систем се примаат кадри со врски, а не оние коишто покажале...

Интима 22.10.20 | 10:05

Истражување: Колку парови го преживуваат неверството

И жените и мажите изневеруваат, но тоа го прават од различни мотиви, за кои може многу да се зборува. Неодамнешна студија на компанијата „Health Testing“, покажуваат дека 20%...

Калеидоскоп 20.08.20 | 15:05

Речиси 50 проценти од жените сметаат дека биле изневерени за време на карантинот

Речиси 50 проценти од жените сметаат дека нивните партнери ги изневериле за време на пандемијата на корона вирусот, покажаува неодамнешна студија спроведена во САД. Сајтот...

Свет 17.06.20 | 19:30

Снимка одблизу кога Пјонгјанг ја уништи канцеларијата за врски меѓу Корејците

Нови снимки направени одблиску го прикажуват моментот кога Северна Кореја ја крена во воздух канцеларијата за меѓукорејски врски отворена во 2018 година како симбол...

Свет 16.06.20 | 11:54

Северна Кореја „ја разнесе во воздух“ канцеларијата за меѓукорејски врски

Северна Кореја во вторникот потврди дека „целосно ја уништи“ канцеларијата за меѓукорејски врски во пограничниот град Каесонг, по првичните извештаи за експлозија...