Ознака: врска
Интима 27.07.19 | 18:28

Колку години разлика се идеални за врска?

Квалитетот на љубовната врска зависи од многу фактори и навики – разбирање, компромиси, пожртвуваност се првите кои ќе ви паднат на памет. Но, она што никогаш не би ви...

Калеидоскоп 24.03.19 | 19:28

Кога барате партнер за цел живот, важни се само две работи

Кога барате личност покрај која ќе сакате да го поминете целиот живот, потребно да обрнете внимание само на овие две работи: Правило број 1: Сѐ мора да биде едноставно...

Астро 10.01.19 | 22:08

Под влијание на своите ѕвезди, овие три хороскопски знаци постојано ги уништуваат своите врски…

Понекогаш имаме чувство како да сме направиле сè правилно, но сепак на крајот врската завршила. И токму тогаш се наоѓаме во ситуација на збунетост и не можеме да сфатиме...

Интима 07.01.19 | 21:38

Бројот на партнери зависи од мајката

Каква врска може да има вашата мајка со вашата врска? Голема, вели една студија објавена од Универзитетот во Охајо. Луѓето чии мајки имале повеќе партнери, брачни или...

Сцена 25.12.18 | 10:57

Елена Ристеска и Лозано во тајна љубовна врска?

Последниве неколку месеци се неразделни, па дури почнале и да настапуваат заедно Деновиве низ скопската чаршија кружат приказни и муабети дека Елена Ристеска и Влатко...

Естрада 24.12.18 | 12:16

Анџелина има нова љубов и тоа познат актер!

Анџелина Џоли деновиве повротно ги наполна светските медиуми со вестта дека е во врска со познат колега. По долгиот и мачен развод со Бред Пит, со когодури пред некое...

Естрада 21.12.18 | 13:50

Тара си фати 11 години помлада девојка

Александар Тарабунов е во тајна врска со негова колешка, открива „Ексклузив“. Според нивните извори, пејачот е во врска со 18-годишната Барбара Поповиќ, со која се запознале...