Ознака: врнежи од дожд
Сервиси 13.07.19 | 20:03

Нестабилна и влажна воздушна маса се движи кон Македонија, очекувајте врнежи, грмежи и невреме

Под влијание на нова влажна и нестабилна воздушна маса во текот на претстојната ноќ во поголем дел од државава ќе има нови врнежи од дожд кој локално ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ...

Сервиси 11.05.19 | 20:08

МЗШВ предупредува: Од утре до петок следат обилни дождови!

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) повикувајќи се на прогнозите на Управата за хидрометеоролошки работи, упати предупредување до земјоделците...

Сервиси 02.04.19 | 12:05

Кристијан нема да ни се допадне

Променливо облачно време со благо опаѓање на дневните температури и повремени врнежи дожд, најавува УХМР за наредните денови. Кон крајот на оваа и почетокот на идната...

Сервиси 10.03.19 | 14:23

Од утре облачно време со врнежи

Утре попладне, почнувајќи од запад и север облачноста ќе се зголемува и вечерта, преку ноќта, како и во вторник до средината на денот ќе преовладува облачно време со...