Ознака: врата
Здравје 17.10.20 | 17:32

Еве зошто младо момче примало инфузија пред болничка врата

Министерството за здравство ја разреши дилемата зошто младиот пациент примаше инфузија пред Струмичката болница. Оттаму објаснуваат дека не станува збор за преполнетост...

Црна хроника 24.10.19 | 15:59

Девојче пренесено во Градска болница откако била згмечена од вратата во автобус на ЈСП

Малолетно девојче било згмечено од вратата во автобус на ЈСП, девојчето сте здобило со повреди по што паднала и била префрлена во Градската општа болница „Свети Наум...

Македонија 06.06.19 | 19:00

Холандија ја остава отворена вратата за преговори на Македонија со ЕУ, за Албанија не е заинтересирана

На денешната расправа во Комитетот за европски прашања на холандскиот парламент, министерот за надворешни работи Стеф Блок изјави дека владата ја остава отворена вратата...

Семејство 23.05.19 | 23:42

Овие работи носат несреќа во домот – ослободете се од нив!

Ова е список на работи од кои треба да се ослободите и кои според некои народни верувања влијаат негативно врз вашата среќа: ЦРНА ВЛЕЗНА ВРАТА Никако не ставајте црна...

Црна хроника 10.12.18 | 15:24

Нашол чаури во ходникот: На скопјанец синоќа му пукале во влезната врата

Синоќа околу 23 часот во Скопје, Б.Р. (58) пријавил дека на улица „Јане Сандански“, на влезната врата од станот има оштетувања од неколку проектили од огнено оружје и неколку...