Ознака: возен ред
Скопје 18.01.21 | 12:46

Јавниот превоз утре во Скопје по неделен возен ред

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје информира дека јавниот превоз утре ќе функционира по неделен возен ред, исклучок ќе бидат линиите 18А, 32, 51, 55Б, 55В, 56, 56А, 70, 74, 81,...

Скопје 22.10.20 | 11:56

Автобусите на ЈСП утре ќе возат по неделен возен ред, ќе работат само дежурни билетарници

Од ЈСП информираат дека утре, петок, поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по...

Скопје 17.09.20 | 14:09

ЈСП ќе продолжи да вози по саботен дневен ред поради мал број патници

ЈСП ќе продолжи да вози по саботен возен ред затоа што има многу мал број патници кои го користат јавниот градски превоз, вели градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов,...

Скопје 07.09.20 | 11:26

Утре јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред

ЈСП информира дека утре, вторник (8.09.2020 год), поради државниот празник 8 Септември – Ден на независноста, јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред. Дежурни ќе бидат...

Скопје 26.05.20 | 22:18

Помалку линии за поголема гужва во автобуси – ЈСП ќе вози по саботен возен ред

Автобусите од утре ќе сообраќаат без временско ограничување по саботен возен ред, соопштија вечерва од ЈСП. Ве информираме дека од утре, среда (27.05) јавниот превоз ќе...

Скопје 03.05.20 | 23:30

Од утре автобусите ќе работат во две смени

Автобусите на ЈСП Скопје и приватните превозници од утре ( понеделник) продолжуваат да сообраќаат во две смени, односно од 5 до 9 часот, па од 13 до 19 часот. Автобусите ќе...

Сервиси 24.04.20 | 12:03

Возовите во државава ќе сообраќаат со нов возен ред

Почнувајќи од 27 април, возовите во државава ќе сообраќаат по нов возен ред поради измените во времетраењето на полицискиот час кој сега трае од 19 до 5 часот во работни...

Скопје 24.04.20 | 11:15

Автобусите од јавниот превоз утре од 5 до 15 часот, во полицискиот час нема да возат

Јавниот превоз од утре, сабота (25 април) од 15 часот до понеделник (27 април) до 5 часот, нема да функционира. Ваквиот режим е согласно одлуката на Владата за забрана на движење...

Скопје 22.04.20 | 18:42

Од утре нов возен ред на автобусите на ЈСП

Од ЈСП Скопје информираат дека од утре, четврток (23.04.2020 год) со оглед на најновата одлука на Влада на РМ за забрана за движење на населението во период од 19–05 часот, јавниот...

Скопје 21.04.20 | 08:31

Автобусите од денеска ќе сообраќаат во две смени

Автобусите на ЈСП Скопје и приватните превозници од денеска продолжуваат да сообраќаат во две смени,  од 5 до 9 часот и од 13 до 16 часот. Како што соопштуваат од ЈСП, автобусите...

Скопје 20.04.20 | 18:05

Автобусите од утре продолжуваат да сообраќаат во две смени

Автобусите на ЈСП Скопје и приватните превозници од утре продолжуваат да сообраќаат во две смени, односно од 5 до 9 часот, па од 13 до 16 часот. Како што соопштуваат од ЈСП,...

Скопје 16.04.20 | 11:04

ЈСП: Јавниот превоз утре од 5 до 9 часот и од 13 до 16 часот, но, по неделен возен ред

ЈСП соопшти дека утре (17 април) јавниот превоз ќе сообраќа во две смени, од 5 до 9 часот, па од 13 до 16 часот, но, по неделен возен ред. Пример за преглед, согласно неделен возен...

Скопје 07.04.20 | 14:13

ЈСП: Од утре автобусите по нов возен ред

Јавното сообраќајно претпријатие ги информира граѓаните дека од утре, среда (8.04.2020 год) согласно одлуката на Владата за забрана за движење на сите граѓани од понеделник...

Сервиси 23.03.20 | 14:05

Ова е новиот возен ред на Железници

Воведувањето на забраната за движење на граѓаните во ноќните часови предизвика промени во железничкиот возен ред, соопштија денеска од Железници на Република Македонија. Од...

Скопје 16.03.20 | 08:52

Автобусите на ЈСП од денеска според саботен возен ред

Автобусите на ЈСП – Скопје од денеска ќе сообраќаат според саботен возен ред, соопштуваат од Јавното претпријатие. Како што наведуваат од таму, мерката се презема поради...

Скопје 11.03.20 | 11:37

ЈСП од утре со редуциран возен ред

Автобусите од јавниот превоз од утре ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Како...

Сервиси 10.10.19 | 14:00

Изменет возен ред на ЈСП за 11 октомври

Утре, петок (11.10.2019 година), поради државниот празник 11 Октомври-Ден на народното востание, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред. Истиот режим...

Скопје 06.09.19 | 10:35

Автобусите на ЈСП во понеделник ќе сообраќаат по неделен возен ред

Од ЈСП Скопје информираат дека во понеделник, поради неработниот ден по повод државниот празник 8 Септември – Ден на независноста, автобусите од јавниот превоз ќе...

Скопје 03.01.19 | 11:25

Автобусите на ЈСП на Божиќ ќе возат по неделен возен ред

Возниот ред на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ е редуциран поради новогодишните и божикните празници и зимскиот училишен распуст. В понеделник, на Божик,...

Скопје 31.12.18 | 10:49

Погледнете го празничниот распоред на ЈСП

Автобусите од јавниот превоз во Скопје за новогодишните и божикните празници ќе сообраќаат по изменет возен ред. Денеска автобусите од јавниот превоз ќе сообраќат...