Ознака: Вован и Лексус
Свет 20.02.23 | 15:42

Руски комичари сакале да се шегуваат со Ангела Меркел

Руските комичари Вован и Лексус, познати по своите телефонски местенки, ѝ се јавија и на поранешната германска канцеларка Ангела Меркел, претставувајќи ѝ се како поранешниот...

Свет 04.10.22 | 21:54

Руските пранкери Вован и Лексус по разговорот со Маја Санду открија: Молдавија сака да даде дел од својата територија на Украина

Молдавија e подготвена да ѝ даде дел од својата територија на Украина на користење за период од неколку години. Претседателката Маја Санду ова го кажа при разговор со...

Свет 22.03.22 | 12:39

Пранкерите на Заев го наместиле Валас: Лажен Шмигаљ разговарал со британскиот министер за одбрана

Велика Британија денеска ја обвини Русија дека стои зад видеоповикот во кој едно лице лажно се претставува како премиер на Украина во разговор со министерот за одбрана,...