Ознака: вооружен грабеж
Црна хроника 08.03.22 | 14:56

Се претресуваат сите возила меѓу Капиштец и Водно по вооружен грабеж на банка во Центар

Во тек е полициска акција на подрачјето на Центар во која се претресуваат сите возила кои поминуваат на потегот меѓу Капиштец и Водно. Како што ни сведочат скопјани...

Црна хроника 10.11.20 | 17:02

Вперува пиштол во вработената додека другарот краде – снимка од вооружен грабеж во Скопје

На социјалните мрежи е споделено видео од надзорни камери во обложувалница, на кое е уловен моментот кога двајца вооружени крадци вршат грабеж: Видеово е од разбојништво...

Црна хроника 20.08.20 | 09:39

Вооружен грабеж во „Уни банка“

Непознато лице со закана со пиштол одзело пари од вработените во експозитурата на „Уни банка“ во Крушево. Вооружениот грабеж се случил вчера околу 16 часот, а полицијата...

Црна хроника 10.08.20 | 13:06

Со пиштоли им влегле дома на мајка и ќерка од Тетово

Вчеравечер околу 21.30 часот, во СВР Тетово било пријавено дека неколку непознати лица со физички напад врз 47-годишна тетовка и со закана со пиштол влегле во нејзиниот...

Црна хроника 05.03.20 | 23:18

Вечерва вооружен грабеж на обложувалница

Машко лице со пиштол ограбило спортска обложувалница лоцирана кај старата последна автобуска станица на линијата 41, во скопско Драчево. Инцидентот се случил вечерва...

Црна хроника 22.11.19 | 12:57

Mуштерија спречил вооружен грабеж во маркет во Чаир

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомневање дека сторило кривично дело...

Црна хроника 08.07.19 | 12:30

Први детали за грабежот во НЛБ банка

Четири лица извршиле разбојништво и со закана од огнено оружје утрово одзеле пари, информираат од СВР Скопје за „Република“ во врска со грабежот во експозитурата на...

Црна хроника 08.07.19 | 12:17

Нов вооружен грабеж во „Тутунска“, ограбена експозитурата во Сарај

Вооружена група разбојници утрово извршила грабеж во експозитурата на НЛБ Банка АД Скопје во општина Сарај, пренесува „Сител“. Во моментот на случувањата во експозитурата...

Црна хроника 16.04.19 | 10:18

Вооружен грабеж во казино во Дебар

Маскирано и вооружено лице вчера извршило грабеж во казиното „Стар“ во Дебар, кое се наоѓа на главната улица „8 Септември“ во градот. Според полициски извор разбојникот...

Црна хроника 15.04.19 | 12:43

Средствата на нашите клиенти се сигурни, дополнитлно ќе објавиме колкава е штетата

Клиентите кои се затекнаа во нашата експозитура и вработените на банката се безбедни и во добра состојба, велат од НЛБ „Тутунска банка“ по утрешниот вооружен грабеж...

Црна хроника 15.04.19 | 12:04

Повреден вработен во НЛБ „Тутунска банка“, во грабежот учествувале неколку лица со оружје

Дваесет и шестгодишниот Е.Е., вработен како обезбедување во експозитурата на НЛБ „Тутунска банка“ е повреден во вооружениот грабеж кој утрово се случил во Чаир, потврдуваат...

Црна хроника 15.04.19 | 11:55

Вооружен грабеж во НЛБ „Тутунска банка“ во Чаир

Голем број на полициски службеници во моментот се во Чаир, каде се случил вооружен грабеж на експозитурата на НЛБ Тутунска банка, која се наоѓа спроти општината Чаир. ...

Црна хроника 04.02.19 | 14:55

МВР со детали за грабежот во Халк банка: Влегле вооружени, избегале со автомобил

Во СВР Скопје денеска околу 13 часот било пријавено дека во банка на улица „Јадранска магистрала“ непознати сторители извршиле разбојништво и со закана со оружје од...

Црна хроника 04.02.19 | 14:01

Вооружен грабеж во Халк банка, петмина маскирани крадци влегле со автоматски пушки

Претпладне на улица Јадранска магситрала во Скопје, 5 вооружени лица со маски и автоматски пушки ограбиле експозитура на Халк банка. За сега не е познато колкава сума...

Црна хроника 01.02.19 | 15:18

Крадците го запалиле автомобилот: Нови детали за вооружениот грабеж во Волково

Утрово околу седум часот пред поштата во село Волково, 52-годишниот З.Ц. од Скопје, кој требало да изврши достава во пошта, бил пресретнат од две непознати лица. Како што...

Црна хроника 01.02.19 | 12:08

Вооружен грабеж во Волково: Украдени 4 торби со чекови за пензија

Вооружен грабеж рано утрово се случил пред поштата во село Волково. Како што потврдуваат за „Република“ од СВР Скопје, инцидентот бил пријавен во 7:05 часот утрово од...

Црна хроника 25.12.18 | 12:41

Тројца вооружени напаѓачи влетале во златара во Прилеп

Околу 8:30 часот изутрината во центарот на Прилеп се случил вооружен грабеж, кога тројца вооружени напаѓачи насилно влегле во златарницата која е во старата прилепска...