Ознака: вонредна временска прогноза
Сервиси 08.08.20 | 16:05

Вонредна прогноза на УХМР: Следи невреме со многу ветер, дожд и град

Викендов повторно се очекуваат локални поројни врнежи од дожд, на места доста интензивни, во вид на невреме и проследени со ветер, грмежи и град. Како што информираат...

Сервиси 24.07.20 | 12:58

Викендов поројни дождови, идната недела температурата до 40 степени

УХМР за утре попладне најавува развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа, како што наведува, процесите ќе бидат поинтензивни...

Сервиси 17.07.20 | 12:54

Вонредна прогноза: Доаѓа бура со пороен дожд, грмежи, силен ветер

Под влијание на продор на атмосферски фронт во текот на ноќта и утре времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен...

Сервиси 30.06.20 | 22:09

Вонредна временска прогноза: Ништо од пеколните температури во јули

Летото календарски штотуку започна во нашата земја пред една недела, а со тоа и температурите веќе се вообичаени за овој период од годината. Јули месец како и секое лето...