Ознака: војник
Црна хроника 21.11.19 | 16:43

Војник се обидел да силува колешка во касарната во Куманово

Вработена во македонската Aрмија пријавила во СВР Куманово дека нејзин колега се обидел да изврши обљуба во кумановската касарна „Боро Менков”, потврди денеска...

Семејство 25.08.19 | 23:18

Го изневерила со 60 колеги додека бил во војна – ѝ се осветил, но не ја навредил

Американски војник познат под прекарот Фризмастер, се вратил дома од војна, среќен што ќе ја види сопругата после неколку месечната раздвоеност. Но, наместо романтичен...

Балкан 31.07.19 | 20:34

Војник си ги пресекол вените во училиштен двор, па им се заканувал на лекарите кои му притекнале

Војник со иницијали И.В. кој си ги исекол вените денеска околу 15.00 часот во школски двор на основно училиште се наоѓал надвор од животна опасност, пренесува Курир.рс. –...

Балкан 09.05.19 | 18:38

Инцидент во Сплит на поменот на првиот Македонец загинат во војната во Југославија

Транспарентот со натпис „Сашо Гешовски – невина жртва на воените злосторства на Слобо и Фрањо“, доведе до инцидент пред зградата на градската управа во Сплит. Нападнат...

Црна хроника 11.04.19 | 11:08

Рането едно лице при насилен обид за влез во касарната „Гоце Делчев“

Војникот што бил на стража, постапувајќи според пропишаните процедури и постапки, рано изутрината во 2:53 часот спречил обид за насилен влез во кругот на касарната „Гоце...

Црна хроника 01.03.19 | 16:07

Измамена штипјанка: Ѝ рекол дека е американски војник во Авганистан и дека му треба помош

Вчера во 15.30 часот во СВР Штип, 54-годишна жена од Штип пријавила дека била измамена од лице кое го запознала на социјалната мрежа „Фејсбук“ на крајот на октомври 2018. Лицето...

Свет 25.12.18 | 17:38

Француски војник се онесвести додека се пееше химната, главна тема е реакцијата на Макрон

Додека францускиот претседател Емануел Макрон бил во посета на француските воени сили во Чад имало мал инцидент, кога еден од војниците се онесвестил. Макрон прво одржал...