Ознака: Војин Ражнатовиќ
Балкан 17.01.21 | 13:14

Објавена досега непозната фотографија од Аркан со синовите по повод годишнината од неговата смрт

На социјалните мрежи се појави досега необјавена фотографија од Аркан со синовите Војин Ражнатовиќ, кој во раце го држи бебето Вељко. Фотографијата е направена во 1997...

Балкан 19.08.20 | 13:46

Синот на Аркан проговори: Taтко ми за Мило Ѓукановиќ говореше дека е голем Србин

Војин Ражнатовиќ, синот на Аркан проговори за односот што го имал со претседателот на Црна Гора,Мило Ѓукановиќ.Тие биле блиски пријатели и затоа сега Војин е разочаран...

Естрада 16.05.20 | 21:55

Откако Чеда ја спореди Цеца со Лепа Лукиќ, синот на Аркан објави стих од нејзина песна

Откако во тв емисија Чеда Јовановиќ ја праша Цеца зошто не ја уапсиле Лепа Лукиќ туку нејзе за убиството на премиерот Ѓинѓиќ, синот на Аркан, Војин иронично објави слика...

Калеидоскоп 15.01.20 | 14:54

Му седи во скут: Војин сподели необјавена фотографија со тато Аркан

Денеска се одбележуваат 20 години од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан. На поменот не присуствуваа неговите деца од претходните бракови. Еден од нив е Војин кој живее...